ناظری گفت: با توجه به شیوع کرونا و برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب، بیش از ۹ هزار و ۶۳ مرسوله پستی در نمایشگاه مجازی کتاب جابه جا شد.

به گزارش سفیرافلاک، محمد ناظری شامگاه جمعه در نشست خبری مجازی با خبرنگاران اظهار داشت: امسال نمایشگاه کتاب به صورت مجازی برگزار و از قبل به ناشران اعلام شد که در سامانه طراحی شده ثبت نام کنند و همکاری خوبی بین ناشران و پست ایجاد گردید که در نهایت کتابها تبدیل به مرسوله شد و تا ۱۱ بهمن، ۹ هزار و ۶۳ فقره بسته کتاب از نمایشگاه مجازی دریافت شد که از این تعداد ۶۷۱ بسته پستی کتاب مربوط به ناشران استان لرستان بود که به شهرهای دیگر ارسال شد و هشت هزار و ۳۹۲ بسته کتاب از ناشران استان های دیگر بود که همشهریان لرستانی خریداری کردند.

وی با اشاره به افزایش ۴۵ درصدی درآمد پست لرستان افزود: ۱۳۲ میلیارد و ۴۴۰ میلیون تومان درآمد اداره پست بوده که نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

افزایش ۴۵ درصدی درآمد پست

مدیرکل پست لرستان برون سپاری خدمات را یکی از اهداف پست برای تسریع در ارائه خدمات برشمرد و گفت: برون سپاری و تسریع در ارائه خدمات و کاهش هزینه سفرها از مهمترین اهداف برون سپاری است که در استان این موضوع رصد می شود و در بخشی این برنامه واگذار شده و بخشی در حال مذاکرات است که برخی ادارات امورات خود را واگذار کردند و در بستر باجه های پست خدمات را ارائه می دهند که در مجموع ۲۳۷ قرارداد با دستگاه ها منعقد شده است.

ناظری با اشاره به کد پستی در استان خاطر نشان کرد: یک میلیون و ۱۱۹ هزارو ۴۰۶ رکورد کد پستی در بانک اطلاعاتی پست استان وجود دارد که از این تعداد ۷۴۹ هزار و ۹۶۴ رکورد مربوط به حوزه شهری و ۳۶۹ هزار و ۴۴۲ رکورد در حوزه روستایی است.

وی با اشاره به افزایش ۶۴ درصدی خرید و فروش های اینترنتی گفت: زیر ساخت شبکه پستی به عنوان یک عامل موثر در تامین نیازهای مردم و دسترسی مردم به خدمات این حوزه است که در سطح کشور ۶۷ درصد خرید و فروش های اینترنتی شناسایی شده که از این میزان ۴۳ درصد را شبکه پستی به خود اختصاص داده است البته گندزدایی و قرنطینه مرسولات پستی از ابتدای شیوع کرونا در دستور کار قرار گرفتند.

فعالیت ۴۲۲ دفتر و نمایندگی پستی در روستاهای لرستان

مدیرکل پست لرستان اظهار داشت: طی یک سال گذشته و با توجه به شیوع کرونا هر جا نیاز به تامین زیر ساخت و تسهیل گری بوده خدماتی ارائه شده و سعی بر این بوده تا در راستای کمک به کسب و کارهای نوین و نوپا اقداماتی صورت گیرد که طی یک سال گذشته حجم مرسولات در استان سه برابر شده است.

ناظری عنوان کرد: در روستاهای استان ۴۲۲ دفترپستی و نمایندگی فعال وجود دارد که در این راستا برای تسهیل در ارائه خدمات ۱۱ خط پستی روستایی تعریف شده و ۱۱ پیمانکار از بخش خصوصی برای این منظور به کارگیری شده اند که خدمات پستی را از روستا پشتیبانی می کنند.

وی با اشاره به پایان کار پست در ارائه خدمات کارت ملی هوشمند افزود: با توجه به تفاهم نامه ثبت احوال و پست قرار بود در مقطعی که پست برای ارائه خدمات کارت ملی هوشمند اقدام نماید و تا نیمه اول امسال این برنامه ادامه داشت ولی با توجه به اینکه تعداد اندکی در اجرای این طرح باقی مانده اند مابقی کار به ثبت احوال واگذار شد.

مدیرکل پست لرستان بیان کرد: در بحث جابه جایی مرسولات اگر زمان مبادله اجازه دهد می توان از زیرساخت فرودگاه و حتی ریلی هم استفاده کرد البته در این راستا مذاکراتی صورت گرفته است.

انتهای پیام/