مراد زاده با اشاره به‌ضرورت شاخص سازی و تبیین بیانات مقام معظم رهبری گفت: انقلاب ثابت کرد که اسلام در عصر کنونی قدرت نظام سازی دارد.

حبیب‌الله مراد زاده در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: امام خمینی(ره) از سال ۴۲ تا سال ۵۷ جدال فکری و تئوریک را در حوزه اندیشه و تفکر به انجام رسانید و مردم هم از بین اندیشه‌های روی کار آمده برای مدیریت افکار عمومی، اسلام را انتخاب کردند.

وی افزود: آن زمان بسیاری از انقلاب‌های دنیا نگاهشان مارکسیستی با شعار عدالت‌خواهی بود این نگاه همیشه در حال مبارزه بین طبقه کارگر و سرمایه‌گذار بود و چشم‌انداز آن را جامعه سوسیالیست می‌دانستند.

کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: این دیدگاه ازآنجایی‌که خداستیز بود نتوانست علی‌رغم پشتیبانی تشکل‌هایی چون حزب توده موفقیتی داشته باشد ضمن اینکه جریانی دیگر به نام ملی‌گرایی و ناسیونالیست را انگلیسی‌ها و آمریکایی به وجود آوردند برای اینکه رقیبی برای دین باشد.

وی با اشاره به اندیشه احزاب التقاطی تصریح کرد: تفکر دیگر تفکر لیبرالی بود، روشنفکرانی در رسانه‌ها و دانشگاه‌ها به نمایندگی از لیبرال دموکراسی غرب کار می‌کردند و در تاریخ همه قراردادهای ننگین علیه ایران توسط لیبرال‌ها اجرا شد.

مراد زاده گفت: تبیین جریان تفکری امام ۱۵ سال طول کشید و بعد از شکل گرفتن تبادل افکار و تضارب آراها، انقلاب اسلامی بر پایه ولایت‌فقیه شکل گرفت؛ به‌واقع رقابت فکری، با انتخاب مردم تمام شد اما رقابت‌ها برای تصاحب قدرت ادامه داشت ملی‌گراها در دولت بازرگان، دودسته شدند اکثریت قاطع طیف‌ها، کرسی‌های دانشگاه در رشته‌های علوم اسلامی و سیاسی را گرفتند.

هادی سیاسی سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به‌ضرورت شاخص سازی، تبیین و رفتارسازی بیانات مقام معظم رهبری بیان کرد: انقلاب اسلامی ثابت کرد که اسلام در عصر کنونی قدرت نظام سازی دارد ضمن این‌که تشکیل و ادامه حکومت اسلامی در قالب ولایت مطلقه فقیه هنر انقلاب اسلامی بود.

وی با اشاره به این‌که ملی‌گراها، لیبرال‌ها، مارکسیست هاو التقاطی‌ها تلاش کردند که ولایت‌فقیه نباشد، بیان کرد: انقلاب اسلامی ثابت کرد که اسلام ظرفیت تمدن سازی داشته و احکام اسلامی در دوران مدرنیته قابلیت و ضمانت اجرایی دارد.

مراد زاده یادآور شد: جوانان در فضای مجازی با پیگیری اخبار دچار توهم دانایی شده‌اند درصورتی‌که ذهن با بمباران‌های خبری دچار فرسودگی می‌شود و از طرفی فرصت و قدرت تجزیه‌وتحلیل و تفکر از فرد گرفته می‌شود؛ امروز ما در معرض جنگ ادراکی هستیم باید در مقابله هم در حوزه ادراک وارد شویم.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی یک منشور در همه زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و … بوده و عظمت اصل انقلاب اسلامی و راه طی شده انقلاب در طول ۴۰ سال و عظمت جوان مؤمن انقلابی را مطرح کرده و راه آسیب‌شناسی انقلاب را به ما یاد داده است.

انتهای پیام/