حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی گفت: شهدای بزرگی مانند شهید صیاد شیرازی، سردار سلیمانی، شهید بابایی همه تربیت یافته حرکت عظیم انقلاب اسلامی بودند که انقلاب چنین انسان هایی را در درون خود پرورش داد.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی در دیدار با فرماندهان نظامی و انتظامی استان لرستان که به مناسبت دهه فجر صورت گرفت اظهار داشت: نیروهای مسلح قبل از پیروزی انقلاب تا بن دندان وابسته به نظام سلطه بودند ولی در طول ۴۲ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران نیرهای مسلح در حال پیشرفت و تحول هستند.

وی افزود: چنین روزی در سال ۵۷ روزی ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است و همافران نیروهای هوایی با امام راحل بیعت کردند و می دانستند این حرکت ممکن است تبعاتی داشته باشد و جانشان در تهدید قرار گیرد اما با امام(ره) دیدار نمودند و در روز ۲۱ بهمن گارد وابسته به نظام سلطه به خاطر انتقام حرکت همافران به محل استقرار آنها حمله کردند و در آنجا مردم به دفاع از همافران به میدان آمدند و در نهایت ۲۲ بهمن رقم خورد.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: از نعمت هایی که خدا به این ملت داده، نیروهای مسلحی هستند که مردمی بوده و در تداوم انقلاب این گونه بود که نیروهای مسلح به بهترین شکل ممکن عمل کردند و کاری که مخلصانه باشد، ماندگار باقی می ماند.

حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی عنوان کرد: شهدای بزرگی مانند شهید صیاد شیرازی، سردار سلیمانی، شهید بابایی همه تربیت یافته حرکت عظیم انقلاب اسلامی بودند که انقلاب چنین انسان هایی را در درون خود پرورش داد.

وی با اشاره به این که نقش نیروهای مسلح و ارتش در همه مراحل انقلاب مشاهده می شود گفت: در حالی که کشور در سال ۵۸ و ۵۹ هم در درون دچار فتنه  ضد انقلاب بود و از طرفی جنگ هم تحمیل شده بود اما باز هم نیروهای مومن و متدین پای کار آمدند که نمونه
آن حمله ۱۴۰ هواپیمای جمهوری اسلامی به بغداد در همان روزهای نخست جنگ، نمونه ای از فداکاری بود که در تاریخ ایران ثبت می شود.

نماینده ولی فقیه با بیان اینکه رسانه های غربی به دنبال تبلیغات علیه نظام هستند افزود: رسانه های زیادی علیه نظام ما برنامه های تبلیغی دارند و به جنگ با نظام پرداخته اند اما با حفظ ایمان و اخلاص قطعا بر دشمن غلبه می کنیم و توطئه های آنان شکست می خورد.

وی با اشاره به توان موشکی نیروهای مسلح گفت: امروز نیروهای مسلح در عرصه های مختلف بسیار موفق و پیشرفت کرده اند و ملت با نیروهای مسلح تا رسیدن به قله های رفیع به راه خود ادامه خواهد داد.

حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی خاطر نشان کرد: اهداف برای ما روشن و آشکار است اگرچه مشکلاتی وجود دارد اما مهم این اهدافی است که اهدافی مشخص و روشن وجود دارد و تلاش برای حل مشکلات انجام می شود.

وی اظهار داشت: تجمعات ۲۲ بهمن مظهر وحدت ملی است و هویت ما را به دنیا نشان می دهد.

انتهای پیام/