کاظمی گفت: فاز نخست پالایشگاه نفت پلدختر فردا با حضور معاون رئیس‌جمهور افتتاح می‌شود.

سید حمیدرضا کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، اظهار داشت: به مناسبت سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، با حضور معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه، فاز نخست پالایشگاه شهرستان پلدختر واقع در سراب حمام در ۲۰ بهمن به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی افزود: هم‌زمان با گام دوم انقلاب در شرایطی که دشمن با تحریم‌های ظالمانه به دنبال شکست ملت ایران است، به همت جوانان و نخبگان ایرانی شاهد یک اتفاق بزرگ صنعتی نفتی برای اولین بار در لرستان هستیم.

نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت غنی نفتی شهرستان عنوان کرد: به همت بخش خصوصی، شهرستان محروم پلدختر صنعتی شد و دغدغه اشتغال بخشی از جوانان شهرستان مرتفع شد.

وی تصریح کرد: در فاز اول این طرح صنعتی که بزرگ‌ترین طرح تاریخ پلدختر و اولین پروژه مهم نفتی لرستان به شمار می‌رود، گازوئیل، انواع قیر و لوبکات (ماده اولیه تولید روغن ماشین) تولید خواهد شد.

کاظمی گفت: این پالایشگاه در چهار فاز طراحی‌شده که هم‌اکنون مراحل ساخت سایر فازها در حال اجرا است و به امید خدا در کمترین مدت‌زمانی شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه خواهیم بود.

نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: پالایشگاه پلدختر اولین پالایشگاهی است که از صفرتا صد به دست متخصصان بومی ساخته‌شده و عملیات کلنگ زنی آن در دهه فجر سال ۹۵ بر زمین زده شد که در دهه فجر امسال به بهره‌برداری رسید.

وی خاطرنشان کرد: افتتاح طرح‌های مسکونی محرومین و مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) و دیواره ساحلی شهر پلدختر از دیگر برنامه‌های سفر معاون رئیس‌جمهور به شهرستان پلدختر است.

انتهای پیام/