در مراسمی با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان و رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان از پوستر انتزاعی “گرامیداشت شهدای مدافع سلامت لرستان” رونمایی شد.

به گزارش سفیر افلاک، احمدحسین فتایی ظهر امروز در مراسم رونمایی از پوستر  گرامیداشت شهدای مدافع سلامت ضمن گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: در طول ۴۲ سال گذشته، زنان و مردان بسیاری در صحنه های جهاد از جان خود گذشتند تا پایه های انقلاب اسلامی بیش از پیش مستحکم شود.

وی با اشاره به نقش مدافعان سلامت افزود: مدافعان سلامت نیز در طی یک سال گذشته، صادقانه و مومنانه در خط مقدم مقابله با ویروس منحوس کرونا، ایستادگی و از خودگذشتگی کرده و بسیاری از خادمان این جامعه شریف، با نثار جان خویش، شهادت را در صحنه ای دیگر معنا کردند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان تصریح کرد: دیدار با خانواده نخستین شهیده مدافع سلامت استان، پرستار زنده یاد ” زهرا شیرویه ” یکی از برنامه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است که همزمان با دهه فجر انجام می شود.

در ادامه فریدون کریمی رییس سازمان بسیج هنرمندان استان گفت: با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از پوستر گرامیداشت شهدای مدافع سلامت استان که توسط آرش فروغی، هنرمند مطرح هنرهای تجسمی طراحی شده، رونمایی شد.

وی افزود: نقش و جایگاه شهدای مدافع سلامت برای انقلاب اسلامی در کنار جانفشانی شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهیدان مدافع حرم قرار دارد و تمامی پرستاران و پزشکانی که جانانه در جبهه مقابله و سرکوب ویروس کرونا حضور دارند یادآور رزمندگان و ایثارگرانی است که در جبهه های جنگ و مقاومت حضور داشتند.

انتهای پیام/