خادمی گفت: آزاد راه خرم آباد-اراک ۸۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تکمیل پروژه نیازمند ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار است.

به گزارش سفیرافلاک، خیرالله خادمی صبح امروز در بازدید معاون رئیس جمهور از پروژه آزاد راه خرم آباد – اراک اظهار داشت: بخش اول این پروژه به طول ۶۷ کیلومتر دارای پیشرفت ۸۶ درصدی است که تونل بزرگ در قطعه بعدی به طول سه کیلومتر در نظر گرفته که تکمیل شده و تنها تاسیسات آن باقی مانده است.

وی افزود: این پروژه به صورت مشارکتی بوده که ۶۰ درصد آن توسط دولت انجام شده و پیش بینی می شود ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که این پروژه تکمیل و در اردیبهشت ماه سال آینده به بهره برداری برسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: بهره برداری از این پروژه تاثیر زیادی در حمل و نقل شمال به جنوب کشور دارد به طوری که تهران را به بندر امام(ره) وصل می کند البته در قطعه بندی های صورت گرفته قطعه بعدی به اراک متصل می شود و در آینده همه این قطعه ها در کنار هم، تهران را به بندر امام به طول ۹۰۰ کیلومتر در سال های آینده متصل می کند.

خادمی عنوان کرد: با توجه به اینکه بخشی از این پروژه در محدوده کوهستانی این قسمت واقع شده لذا بهره برداری از این بخش بسیار مهم بوده که در حال انجام است.

وی با اشاره به خسارت سیل در استان لرستان گفت: در سیل سال گذشته خسارت هایی به بخش راه در استان وارد شد که در مسیر خرم آباد به پلدختر به طول۴۷ کیلومتر نیاز به نوسازی داشت که ۳۰ کیلومتر از این مسیر شروع شده است؛ اتمام این مسیر ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد تا تکمیل شود.

انتهای پیام/