تابش گفت: از ۸۵ هزار واحد مسکونی روستایی تاکنون ۴۹ هزار مسکن روستایی در کشور ساخته شده و مابقی در حال ساخت است.

به گزارش سفیر افلاک، علیرضا تابش عصر امروز در مراسم افتتاح منازل محرومان اظهار داشت: سال گذشته قرار شد که طی توافقی دو هزار واحد مسکن برای نیازمندان در استان لرستان ساخته شود که امروز مراسم افتتاح این برنامه اجرا می شود.

وی افزود: امروز با حضور نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، دو هزار واحد مسکن محرومین در استان افتتاح شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور تصریح کرد: از ۸۵ هزار واحد مسکونی تاکنون ۴۹ هزار واحد مسکونی در روستاها به بهره برداری رسیده و تلاش می شود تا مابقی واحدها نیز به بهره برداری برسد.

وی بیان کرد: امروز ۱۱۶ هزارمین واحد مسکن روستایی در استان لرستان افتتاح شد که این به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

تابش خاطرنشان کرد: در همان ساعت اولیه سیلاب، اعتبارات لازم برای خانه های مردم سیل زده در نظر گرفته شده که ۱۳ هزار و ۵۰۰ واحد احداث و ۲۰ هزار واحد مسکونی تعمیر شد.

وی گفت: کل ۱۹۵ روستای تخریب شده در اثر سیل، نوسازی و مقاوم سازی شده و تحکیم برخی از بسترها نیز انجام شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور بیان کرد: در مجموع حدود ۱۸۰۰ میلیارد تومان برای جبران خسارت سیل در استان لرستان هزینه شده است.

وی با اشاره به دیواره ساحلی کشکان افزود: دیواره ساحلی کشکان یکی از بزرگترین پروژه های کشور است که فاز اول این پروژه به طول ۲۳۰۰ متر انجام شده و عملیات اجرایی فاز دوم این پروژه امروز آغاز شد.

انتهای پیام/