فرهادی گفت: واکسیناسیون کرونا در لرستان آغاز شده و در فاز نخست ۲۶۰ نفر از کادر درمان واکسن دریافت می کنند.

علی فرهادی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، با اشاره به آغاز واکسیناسیون کرونا در کشور از امروز اظهار داشت: اجرای برنامه واکسیناسیون در استان لرستان همزمان با کشور آغاز شده است.

وی افزود: در فاز نخست، ۲۶۰ نفر از کادر درمان در بیمارستانها این واکسن را دریافت می کنند که شروع واکسیناسیون از بیمارستان شهدای عشایر خرم آباد آغاز شده است.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: این واکسن دو مرحله ای بوده و در فاصله زمانی ۲۱ روز تزریق می شود که اولویت دریافت واکسن با افرادی است که در معرض خطر قرار دارند.

فرهادی عنوان کرد: کادر درمان، بیماران خاص، افراد بالای ۶۵ سال جزء گروه های پرخطر هستند که در مرحله های اول، واکسن دریافت می کنند.

وی با اشاره به رعایت پروتکل های بهداشتی گفت: ضروری است تا زمانی که واکسن به صورت عمومی انجام نشده، همه مردم پروتکل های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، فاصله اجتماعی و عدم حضور در تجمعات را مد نظر داشته باشند.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان خاطر نشان کرد: تاکنون در استان بیش از ۶۴ هزار نفر به کرونا مبتلا شده و هزار و ۳۲۶ نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

انتهای پیام/