سرلشکر سید یحیی صفوی با بیان اینکه دشمنان نمی توانند ما را تهدید نظامی کنند، گفت: راه اساسی مقابله با دشمن افزایش توان و قدرت ملی کشور است.

به گزارش سفیر افلاک، سرلشکر سید یحیی صفوی در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن خرم آباد اظهار داشت: حضور مردم مومن، دلاور و صبور لرستان به همراه اقیانوس ملت ایران در این شرایط خاص کرونا، پشتوانه اقتدار، بالندگی و پیشرفت ایران اسلامی و امنیت پایدار ایران است.

وی افزود: مردم لرستان با این حضور پرشور و چشمگیر نشان دادند که پرچم حرکت جهادی، انقلابی، گفتمان ضد ظلم و ضداستکباری و طرفدار عدالت و آزادی را پس از ۴۲ سال همچنان برافراشته و تدوام بخشیدند.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا تصریح کرد: یوم الله ۲۲ بهمن یادآور تجلی نور خدا بر قلب ملت ایران است و نقطه سرنوشت ساز پیروزی حق بر باطل و نوید بخش پیروزی ملت های آزادی خواهی بر حکومت های ظالم و دیکتاتور و وابسته به بیگانگان است.

وی بیان کرد: پیروزی انقلاب به رهبری امام(ره) و تدوام مقتدرانه اش در ۳۰ سال گذشته توسط رهبری با تولید گفتمانی جدید و با عدالت طلبی و ظلم ستیزی نقشه سیاسی نظام قدرت جهانی را به چالش کشید. افتخاری است که در چهل و دومین سالگرد پیروزی و بهار آزادی در خدمت دلاورمردان و جوانان برومند، مومن و شجاع استان لرستان در استان قهرمان برسم.

وی با اشاره به اینکه باید به سه مفهوم اساسی توجه کرد، گفت: باید شناخت روندهای جهانی، منطقه ای و ملی و شناخت رویدادها و متناسب با این روندها و رویدادها مد نظر باشد و راهبردهای کلان کشور را براساس استفاده از فرصت ها و جلوگیری از چالش ها تنظیم کنیم.

سرلشکر صفوی خاطرنشان کرد: روندهای منطقه ای و جهانی در این سالها در محاسبات قدرت سیاست و فرهنگ به فضل الهی و رهبری و حضور ملت ایران در همه صحنه ها به نفع ایران طی می شود و این روند، روند قدرت گیری ملت ایران و افول قدرت های دشمن  در منطقه است.

وی بیان کرد: در مقیاس جهانی، نظام قدرت جهانی فروپاشیده و در چرخه افول و سرازیری قرار گرفته و آمریکا که خبیث ترین دشمن بوده هم اکنون هم در درون جامعه خودشان به شکل آشفته و تنش به سر می برند که در انتخابات اخیر که از نظر سیاسی و فرهنگی دچار اضمحلال و سیاست آنها نخ نما شده است.

مشاور فرمانده معظم کل قوا گفت: آمریکایی ها با شکست استراتژیک و لشکرکشی و اشغال افغانستان بعد از ۲۰ سال نتوانستند به اهداف برسند و بیش از هفت تریلیون دلار هزینه کردند و کشته و زخمی دادند و در این روند ۲۰ ساله فرصت های خوبی برای کشورهای دیگر حاصل شد تا جایی که در معادله قدرت جهانی رقابت آنها با چین و روس ها بود اما چین از نظر اقتصادی و روسیه از نظر نظامی پیشرفت کردند.

سرلشکر صفوی با اشاره به شکست داعش در منطقه افزود: با حضور سردار سلیمانی و مدافعان حرم، داعش که دست پرورده خود آمریکا بود از بین رفت و  ایران پیروز منطقه شد

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا عنوان کرد: وجه تمایز انقلاب اسلامی ایران با سایر انقلاب های قرن بیستم، برخورداری از یک رهبر عادل، فقیه و برخوداری از یک سازه مستحکم اعتقاد به سنت نبوی است که توانست تمامی نظام سلطه را در هم بریزد و سایر مکاتب سیاسی کمونیستی، لیبرالیستی و سرمایه داری را با شکست مواجه سازد و همچنین تفکر راه جدیدی را برای پیروزی ملت ها و ساختن نظام های مردمی براساس اراده ملت ها در جهان رقم بزند.

سرلشکر صفوی تصریح کرد: ظرفیت سازی انقلاب اسلامی در تشکیل دولت اسلامی، قوای سه گانه، قوای مسلح و اراده خدمات و توسعه زیر ساخت ها در عرصه های پیشرفت و آبادانی ایران و خدمت رسانی به مردم سراسر کشور در این سالها با گذشته قابل قیاس نیست.

وی با اشاره به اینکه خدماتی که در این سالها انجام شده بسیار بالاست افزود: خدمات نظام جمهوری اسلامی موجب سرافرای ایران و ایرانی شده و امروز ملت ها و کشورهای دنیا خصوصا ملت های اسلامی، ملت ایران و نظام را الگوی پیشرفت و مقاومت خودشان در برابر سلطه بیگانگان می شناسند.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به فرصت ها و چالش های پیش رو در گام دوم انقلاب، اظهار داشت: ما در آغاز قرن ۱۵ هجری شمسی، در جهانی زندگی می کنیم که بنیادی ترین اصل آن عامل زمان، حرکت و فناوری های بسیار پیشرفته جدید و شگفتی ساز است.

وی با اشاره به اینکه فرصت اقتدار برای ثبات امنیت منطقه یک فرصت بزرگ است، گفت: قدرت و اقتدار نیروهای مسلح مانع جدی برای توطئه دشمنان است، آنها با یک ایران قدرتمند، یک رهبر شجاع و عالم و یک نیروی مسلح آماده و روبرو هستند.

وی افزود: اگرچه دشمنان ضربات تروریستی به کشور وارد کردند و شهید فخری زداه و سردار سلیمانی را به شهادت رساندند که آن هم تبدیل به یک شکست راهبردی برای رئیس جمهور جنایت کار آمریکا و نیروهای نظامی آمریکا شد اما نیروهای آمریکایی دائم در حال ترس به سر می برند که چه زمانی انتقام سخت تر حاج قاسم و فخری زداه گرفته می شود.

سرلشکر صفوی با اشاره موقعیت ممتاز کشور تصریح کرد: دومین فرصت، موقعیت جغرافیایی ممتاز و غیر قابل جایگزین ایران در منطقه و جهان است و اطراف کشور ما ۱۵ کشور همسایه با جمعیت ۶۰۰ میلیون نفر وجود دارد؛ کشور ما و سیاست های اقتصادی می تواند در پیدایش تشکل های اقتصادی، سیاسی و امنیتی با این کشورها نقش موثری داشته باشد و فرآیندهای سیاسی و اقتصادی را بین کشورها برقرار کند.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا خاطرنشان کرد: صادرات مازاد تولید ملی و استانی به بازار جمعیتی کشورهای همسایه می تواند اقتصاد را شکوفا سازد.

وی بیان کرد: به فضل الهی با این موقعیت جغرافیایی از نظر اقلیمی، در بخش گردشگری در کشور اگر فقط دو درصد از ۶۰۰ میلیون جمعیت گردشگر کشورهای همسایه جذب شوند و از جاذبه های طبیعی و تاریخی کشور بازدید کنند، می تواند در بخش اقتصاد نقش مهمی داشته باشد.

سرلشکر صفوی افزود: استان لرستان یکی از استان های دارای ظرفیت و پتانسیل های بالایی است که با استفاده از این ظرفیت ها می توان مشکل بیکاری و اشتغال را حل کرد و در جهت اقتصادی موثر باشد.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به پیشرفت علمی کشور در این سالها اظهار داشت: وجود زیر بناهای علمی، حوزه های علمیه، مراکز فناوری های جدید که توسعه یافته از دستاوردهای انقلاب است به طوری که بعد انقلاب ۱۰ میلیون فارغ التحصیل دانشگاه داشتیم و هم اکنون در استان لرستان ۶۰ دانشگاه، ۶۱ هزار دانشجو و هزار عضو هیات علمی وجود دارد.

وی بیان کرد: قبل از انقلاب تعداد اندکی می توانستند در کنکور شرکت کنند اما هم اکنون سالانه هزاران نفر شرکت می کنند ولی ضروری است برای فارغ التحصیلان اشتغال ایجاد شود.

سرلشکر صفوی با اشاره به بهره گیری از توان دانشگاهی گفت: سیاست گذاران کشور می توانند از ظرفیت بالای علمی برای حل مشکلات اقتصادی بهره ببرند.

وی با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: انتخابات ریاست جمهوری و شوراها سال آینده برگزار می شود که اگر ملت ایران با انسجام در پای صندوق های رای حضور داشته باشند و افراد اصلح و شایسته را انتخاب کنند می توانند نقش مهمی در این راستا داشته باشند.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا بیان کرد: لازم است افرادی صالح، کارآمد، صادق و پاکدست انتخاب شوند که به دور از بازی های سیاسی، طرفدار محرومان باشند.

وی با اشاره به رسانه های بیگانه برای ناامید کردن مردم عنوان کرد: رسانه های معاند خارجی و برخی افراد معلوم الحال داخلی تلاش برای ناامیدی مردم دارند، رسانه ها و هجوم فرهنگ بیگانه یکی از بزرگترین چالش های روبروی ماست و می خواهند ارزشها و باورهای ما را در شبکه های اجتماعی زیر سوال ببرند.

سرلشکر صفوی تصریح کرد: دشمنان نمی توانند ما را تهدید نظامی کنند و ملت ایران و نیروهای مقتدر ایران با داشتن رهبری خردمند آنقدر قوی شده اند که دشمن را پشیمان کنیم، راه اساسی مقابله با دشمن افزایش توان و قدرت ملی کشور است.

انتهای پیام/