گودرزی گفت: ۱۴ درصد از مشترکان شرکت گاز لرستان مشمول طرح رایگان گاز شدند.

به گزارش سفیر افلاک، کرم گودرزی در نشست خبری مجازی با خبرنگاران استان اظهار داشت: در حال حاضر ۳۳۵ هزار خانوار شهری و ۱۵۳ هزار و ۸۴۴ خانوار روستایی در استان از نعمت گاز برخوردار هستند.

وی افزود: از تعداد ۴۸۸ روستایی که در استان گاز رسانی نشده اند، عملیات اجرایی در ۱۹۲ روستا آغاز شده، ۲۶ روستا انتخاب پیمانکار شده اند و ۹۸ روستا هم در حال طراحی بوده که ۱۷۲ روستا برای دو سال آینده در دست کار قرار دارند تا گازرسانی شوند.

۱۸۸۱ روستا گازرسانی شد

مدیر عامل شرکت گاز لرستان با اشاره به گازرسانی به روستاهای خرم آباد تصریح کرد: در خرم آباد ۵۰۴ روستا واجد شرایط گازرسانی بوده که ۴۲۲ روستا تاکنون گازرسانی شده، ۲۵ روستا در حال اجرا، ۳۱ روستا در مرحله طراحی و ۲۶ روستا در مرحله مطالعاتی قرار دارند.

گودرزی عنوان کرد: در مجموع از ۲۳۶۹ روستای لرستان که واجد شرایط گازرسانی هستند، ۱۸۸۱ روستا گازرسانی شدند و مابقی نیز در دستور کار قرار گرفته اند.

مدیر عامل شرکت گاز لرستان خاطر نشان کرد: از ۲۵ شهر استان ۲۴ شهر گازرسانی شده و از نظر گازرسانی در روستاها، رتبه ششم را در کشور داریم.

۱۴ درصد مشترکان مشمول تعرفه گاز رایگان شدند

وی با اشاره به اینکه ۱۴ درصد مشترکین مشمول گاز رایگان شدند گفت: امسال در راستای کمک به محرومان، مقرر شد مشترکینی که کمتر از ۲۰۰ متر مکعب در ماه مصرف کنند مشمول تعرفه رایگان قرار گیرند که انتظار داشتیم ۳۰ درصد در استان از این طرح بهره مند شوند ولی از ۵۳۰ هزار مشترک در استان، ۷۲ هزار و ۴۳ مشترک از این تعرفه استفاده کردند که حدود ۱۴ درصد بوده است.

طلب ۱۶۴ میلیارد تومانی شرکت گاز از مشترکان

مدیر عامل شرکت گاز لرستان با اشاره به طلب این شرکت از مشترکین افزود: شرکت گاز استان ۱۶۴ میلیارد تومان از مشترکین طلب دارد که عمده مشترکین بدهکار در بخش صنعتی هستند و انتظار داریم با بروز کردن گازبها، کمک کنند تا از این محل بتوانیم در پروژه های استان هزینه کنیم.

گودرزی خاطر نشان کرد: طلب شرکت گاز از صنایع استان ۶۴ میلیارد تومان است، همچنین ۱۹ میلیارد از اماکن دولتی و عمومی، ۴.۲ میلیارد از اماکن تجاری، ۱۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از مکان های آموزشی طلب دارد.

وی با بیان اینکه ۱۸۰۰ صنعت در استان از گاز استفاده می کنند اظهار داشت: با توجه به زیر ساخت ها هیچ محدودیتی برای گاز رسانی صنایع وجود ندارد و  یکی از سیاست های شرکت گاز جایگزینی گاز به عنوان سوخت پاک و ارزان با سوخت مایع است.

مدیر عامل شرکت گاز لرستان افزود: در راستای تحقق شعار سال در بخش وصول مطالبات از صنایع، تا جایی که امکان داشته، صنایعی که تولید انجام می دهند و در جهش تولید نقش دارند، برای پرداخت بدهی مهلت داده شده است تا بتوانند تولید را ادامه دهند.

کاهش ۲۱ درصدی مصرف گاز در ادارات

گودرزی با اشاره به رعایت الگوی مصرف در استان گفت: در بخش ادارات استان ۲۱ درصد امسال کاهش مصرف داشتیم و همه دستگاه ها قرار بود ۱۰ درصد کاهش مصرف در راستای رعایت الگوی مصرف داشته باشند.

وی بیان کرد: در دهه فجر امسال ۸۳ روستا و ۱۰۹ صنعت که گازرسانی شده، آماده افتتاح بودند و قرار بود به صورت تجمیعی افتتاح شود که این برنامه در اولین فرصت اجرا می گردد.

گودرزی بیان کرد: امسال با توجه به شیوع کرونا و تعطیلی مدارس در آموزش و پرورش ۴۹ درصد، بخش تجاری ۱۹ درصد، در بخش عمومی ۲۱ درصد کاهش مصرف گاز وجود داشته است.

۱۹ هزار انشعاب جدید واگذار شد

مدیر عامل شرکت گاز لرستان گفت: ۹۸۸۵ کیلومتر طول خطوط تغذیه و توزیع گاز در سطح استان وجود دارد که به صورت کامل بررسی می شود و نشتی های درجه یک در کمترین زمان انجام می شود و مابقی نشتی ها با برنامه ریزی انجام می گردد.

گودرزی با اشاره به انشعابات جدید در سال جاری افزود: امسال ۱۹ هزار اشتراک جدید شهری و روستایی در استان واگذار شده که ۱۴۵۰ مورد مربوط به مددجویان کمیته امداد و ۴۳۱ مورد مربوط به مددجویان بهزیستی بوده است.

وی بیان کرد: هم اکنون ۲۲ خدمت شرکت گاز استان به دفاتر خدمات پیشخوان دولت واگذار شده و همچنین پرداخت قبوض به صورت غیر حضوری نیز انجام می شود.

مدیر عامل شرکت گاز لرستان تصریح کرد: سیل سال گذشته به برخی از خطوط گاز در استان از جمله خرم آباد، چگنی، معمولان و پلدختر آسیب وارد کرد که در این راستا پروژه هایی برای مقاوم سازی و بازسازی خطوط تعریف شده است.

گودرزی با اشاره به میزان اعتبارات برای اجرای پروژه های استان گفت: امسال ۳۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای استان در نظر گرفته شد و در جذب اعتبارات وضعیت خوبی خواهیم داشت که بیش از ۸۵ تا ۹۰ درصد اعتبارات جذب می شود.

انتهای پیام/