حجت الاسلام شاهرخی گفت: حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال با وجود شرایط کرونایی، نشان داد مردم حامی عزت و استقلال کشورشان هستند.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام سید احمد رضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته خرم آباد ضمن سفارش همگان به تقوا الهی اظهار داشت:حضور اقشار مختلف مردم از پیر، جوان، زن و مرد با وجود ویروس منحوس کرونا در چهل دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی جای سپاسگزاری دارد.

وی افزود: آنچه جشن های دهه فجر و انقلاب اسلامی ما را از دیگر کشورها جدا می کند این است که مراسم ما مردمی است و سنگینی این مراسم بر دوش مردم دلسوز، جوانان حزب اللهی، انقلابی و گروه های جهادی است که این جزء برجستگی های جشن های دهه فجر است.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: حضور مردم در راهپیمایی امسال با شکل و شیوه جدید نشان دهنده این است که مردم حامی عزت و استقلال کشور خویش هستند.

وی با اشاره به برپایی نمایشگاه های دهه فجر توسط دانش آموزان لرستانی خاطرنشان کرد: در نمایشگاه ها و جشن ها هنر فاخر نسل جدید نمایان است در همه شهرها اینچنین نمایشگاه هایی برپا بوده است و این نمایش دهنده این است که باید به جوانان اعتماد کنیم و امورات را به آن ها بسپاریم.

شاهرخی تصریح کرد: حضور پرشور مردم لرستان در جشن های دهه فجر و بزرگداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پیام هایی برای مدیران، مسئولان و کارگزاران دارد و ما مستمرا و بدون وقفه برای اجرایی شدن این پیام ها رصد کرده و گام برمی داریم و اگر کسانی سستی کنند، مردم و نظام ما از انفعال و سستی آن ها نخواهند گذشت.

امام جمعه خرم آباد بیان کرد: معاون رئیس جمهور و رئیس برنامه و بودجه در ۲۰ بهمن به استان ما آمدند و اعلام کردند علاوه بر بودجه های سالانه استان، هزار و ۴۵۰ میلیارد تومان اعتبار، برای تکمیل طرح ها تا پایان امسال یا پایان فعالیت دولت به استان اختصاص داده شده است.

وی با اشاره به اجرایی شدن طرح اقدام ملی مسکن یادآور شد: در این طرح باید بیش از ۱۰ هزار مسکن در استان ساخته شود؛ اجرایی شدن دو هزارو ۵۰۰ واحد مسکونی و ایجاد سه هزار شغل برای فرزندان شهدا و جانبازان در سفر معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید که تفاهم نامه آن هم نوشته شده و باید به عنوان مطالبه مردم اجرایی شود.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان تاکید کرد: کارخانه هایی که در استان تعطیل و یا نیمه کاره رها شده، برخی مشکلات حقوقی و قضایی دارند و تلاش هایی صورت گرفته اما گشایشی در بیکاری جوانان جویای کار به وجود نیامده است، مردم از استاندار و مدیران مرتبط با دستگاه قضایی انتظار دارند با حل مشکلات مالی و قضایی هزاران نفر مستقیم و غیر مستقیم جذب این کارگاه ها و کارخانه ها شوند تا از مشکلات بیکاری جوانان کاسته شود.

وی گفت: افزایش تخصیص آب و اتصال شبکه های آبیاری به زمین های دیمی و تکمیل سدها دیگر مطالبه مردم است؛ با توجه با اینکه استان ما جز پنج استان پربارش در کشور است، باید میزان زمین های آبی استان ما به سطح متوسط در کشور برسد.

شاهرخی اظهار داشت: وضعیت مرکز استان از جهت زیبایی و باز آفرینی شهری، آسفالت کوچه ها، خیابان ها و حقوق های معوقه کارکنان زحمت کش شهرداری و عدم رسیدگی به حاشیه شهر، درختان سر به فلک کشیده در شهر باید روی آن پلاک زده شود درختی که دو قرن سابقه دارد باید شهرداری و شورای شهر فکر اساسی و اقدامات جهادی کنند‌.

وی افزود: ما آرمان های بلند داریم، مردم برای رسیدن به پیروزی ۲۲ بهمن تلاش هایی زیادی داشته و شهدا و جانبازانی را تقدیم کرده اند.دین ستیزی، فساد درون سیستم حکومتی رژیم طاغوت که حاضر به اطلاح آن نبودند، ظلم و بی عدالتی گسترده و حمایت از فاسدان و ظالمان، وابستگی کامل به کشورهای بیگانه خصوصا آمریکا، بی اعتنایی به رای مردم، عقب ماندگی کشور درعلم، صنعت و عقب ماندگی از امور ابتدایی رفاهی موجب قیام مردم شد.

انتهای پیام/