ائمه جمعه لرستان با اشاره به ضرورت‌ توجه به الگوی اسلامی ایرانی برای پیشرفت عنوان کردند: پیام مقام معظم رهبری به پوتین موجی از دلهره در دل دشمنان نظام به وجود آورد.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام ابراهیم طهماسبی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه کوهدشت ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رجب، اظهار داشت: ماه رجب، سرشار از ارزش‌های معنوی و فواید ملکوتی بوده و ماه تولد ائمه اطهار (ع) می‌باشد، انواع دعاها در آن واردشده است.

وی با اشاره به اهمیت دعا و تضرع درراه خدا، افزود: کسانی که استکبار می‌ورزند با ذلت و خواری وارد جهنم خواهند شد، ماه رجب ماه استغفار و طلب آمرزش است و اولین شب جمعه این ماه، به نام لیله الرغائب شب دعا و نیایش خالصانه به درگاه خداوند متعال است که بسیار حائز اهمیت است.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به اینکه سیاست‌های کلی نظام توسط رهبر معظم انقلاب ابلاغ می‌شود، عنوان کرد: پیاده کردن نظام اقتصاد اسلامی در جامعه ضروری است، بایستی در این راستا به الگوی ایرانی اسلامی توجه ویژه‌ای داشت.

وی با اشاره به اینکه تورم، افزایش سطح فقر، بیکاری و… به دلیل عدم توجه به اقتصاد اسلامی است، تصریح کرد: با مقاوم کردن اقتصاد و برنامه‌های نظام اقتصادی اسلامی می‌توان اقتصاد جامعه را درست کرد، بازشناسی الگوی توسعه صورت گیرد و مبتنی بر نقشه جامع کشور بر اساس مبانی اسلامی باشد.

طهماسبی با اشاره به‌ضرورت مبارزه جدی با قاچاق و فساد در جامعه به جهت پیشروی به مسیر تعالی، گفت: در کوهدشت بایستی مسئولان به فکر چاره‌جویی و رفع مشکل اشتغال جوانان باشند و این با دلسوزی و کار جهادی محقق خواهد شد.

امام‌جمعه کوهدشت ضمن تقدیر از خدمات نظام اسلامی در جامعه، بیان کرد: برخی بانک‌ها برای یک وام موانع سختی را جلوی جوانان می‌گذارند و با این کار مانع رشد جوانانی که امید آینده کشور هستند، می‌شوند، مسئولان ذی‌ربط بایستی در این راستا چاره‌جویی کنند و به فکر اشتغال پایداری برای این قشر باشند.

وی با اشاره به اینکه برخی جلسات اداری دردی از مردم را دوا نکرده و ثمره‌ای ندارد، گفت: مسئولان با برنامه‌ریزی دقیق بایستی در راستای رفع مشکلات جامعه کوشا باشند و این با اتکا به توان و نیروی داخلی و اقتصاد مقاومتی محقق می‌شود.

ادبیات جبهه مقاومت در مکتب انقلاب اسلامی ایران رشد یافته است

حجت‌الاسلام صمد حافظی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته چگنی اظهار داشت: بالاترین خسارت برای انسان، غافل شدن از مرگ و نعمت هدایت الهی است، ما بایستی همواره در زندگی خود به یاد مرگ و عالم آخرت باشیم.

وی با اشاره به اینکه ماه رجب، ماه توبه و استغفار است، افزود: در این ماه بایستی به خودشناسی رسیده و سپس به بازگشت خویشتن بپردازیم و فرصت‌ها را برای عبادت درراه خدا غنیمت بشماریم.

امام‌جمعه چگنی با اشاره به سالروز صدور حکم تاریخی امام خمینی (ره) مبنی بر ارتداد سلمان رشدی عنوان کرد: ایران اسلامی با استقامت و روحیه استقامت به این اقتدار رسیده است، تبیین و شناساندن تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی اهمیت دارد.

وی با اشاره به شبهه افکنی دشمنان در فضای مجازی علیه اسلام و جبهه مقاومت، تصریح کرد: امروز جبهه مقاومت به نیرویی قدرتمند تبدیل‌شده است به‌طوری‌که حزب‌الله لبنان در یک جنگ سی‌وسه روزه چنان ضربه‌ای بر پیکره اسرائیل وارد می‌کنند که همه را به تعجب وا می‌دارد و این‌ها به دلیل این است که این نیروی مقاومت ادبیاتش همان ادبیات انقلاب اسلامی ایران بوده و با آن رشد پیداکرده است.

استکبار جهانی در مرحله افول و روبه اضمحلال است

حجت‌الاسلام علی سپهوند در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ازنا، ضمن تقدیر از حضور مردم در راهپیمایی خودرویی و موتوری ۲۲ بهمن اظهار داشت: انقلاب شکوهمند اسلامی ایران حرکتی الهی است و هرساله به برکت حمایت مردم بیمه می‌شود.

وی با اشاره به این کلام امام خمینی (ره) که می‌فرماید: «مردم ما از مردم عصر پیامبر (ص) بالاترند.»، افزود: هرچه شداید و رنج‌های مادی و معیشتی بر شما سخت‌تر می‌شود هم چون فولاد آبدیده‌تر شده و محکم‌تر خواهید شد، چراکه مؤمن مثل کوه استوار است و این نشانه ایمان بلند به خداوند متعال است.

امام‌جمعه ازنا ضمن تقدیر از تلاش نیروی‌های انتظامی و سپاه شهرستان، عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب بارها تأکید داشته‌اند که آمریکا و استکبار جهانی همواره در حال خطای محاسباتی هستند و این را قدم‌به‌قدم در این انقلاب اسلامی به ما یادآوری کردند و این رانشان می‌دهد که استکبار جهانی رو به اضمحلال و افول است.

وی تصریح کرد: از همان ابتدای انقلاب اسلامی، استکبار جهانی و آمریکا هر موضع جنایت‌کارانه‌ای که علیه ایران اسلامی اتخاذ می‌کرد درواقع خودش را به هلاکت نزدیک‌تر کرده است.

سپهوند گفت: علت خطای محاسباتی آمریکا و استکبار جهانی؛ اولاً به خاطر عناد و بغض فزاینده آن‌ها علیه اسلام است و به تعبیر روایی اگر انسان به چیزی، شخصی بغض افراطی داشت کر و کور می‌شود اساساً خوبی‌های آن را نمی‌بیند حتی خیرخواهی‌های او را نمی‌بیند.

امام‌جمعه ازنا با اشاره به اینکه اخراج فضاحت آمیز ترامپ از کاخ سفید، بیان کرد: استکبار جهانی، مردم ما را نشناختند که گره‌خورده به آموزه‌های اسلام بوده و در ولایتمداری و تأسی از فرهنگ عاشورا شهرت دارند و به عبارتی جایگاه رفیع امامت را در بازدارندگی و اقتدار همه‌جانبه را درک نمی‌کنند.

پیام مقام معظم رهبری به پوتین موجی از دلهره در دل دشمنان نظام به وجود آورد

حجت‌الاسلام سید محسن موسوی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته پلدختر با قدردانی از حضور مسئولین و مردم در جشن‌ انقلاب، اظهار داشت: مردم ولایتمدار پلدختر به دلیل شرایط کرونایی، هم‌زمان با سراسر کشور رژه خودرویی و موتوری باشکوهی در سطح خیابان‌های این شهرستان برپا کردند.

وی با انتقاد از شرکت مخابرات لرستان، افزود: با توجه به اهمیت فضای مجازی و لزوم ارائه آموزش مدارس در این فضا، سرعت اینترنت پایین بوده و در بسیاری از مناطق آنتن دهی مطلوبی وجود ندارد، متأسفانه نامه‌نگاری‌ها در این راستا پاسخ داده نمی‌شود، نیاز است مدیرعامل شرکت مخابرات لرستان برای بررسی و رفع این مشکلات به پلدختر سفر کند.

امام‌جمعه پلدختر با تأکید بر اینکه ایران به یاوه‌گویی‌های آمریکایی‌ها گوش فرا نمی‌دهد، عنوان کرد: منطق غیرعقلانی آمریکایی‌ها این است که از برجام خارج باشند، تحریم‌ها لغو نشوند و طرف مقابل یعنی ایران به تعهدات خود عمل کند.

وی تصریح کرد: پس از سپری شدن ۴۲ سال، هنوز دشمنان انقلاب ایران اسلامی از خواب غفلت بیدار نشده‌اند و مردم ایران که تربیت‌یافته مکتب عاشورایی و امام خمینی (ره) هستند را هنوز نشناخته‌اند.

موسوی گفت: فرمانده معظم کل قوا حرف قطعی ملت ایران را به گوش دنیا رساندند، لغو همه تحریم‌ها، راستی آزمایی در عمل توسط ایران و درنهایت بازگشت ایران به تعهداتش از مهم‌ترین فرمایشات مطرح‌شده مقام معظم رهبری می‌باشد و فرمودند این در صورتی است که بلافاصله تحریم‌ها به‌طورکلی لغو گردد.

امام‌جمعه پلدختر بیان کرد: پیام مقام معظم رهبری به پوتین موجی از دلهره در دل دشمنان نظام به وجود آورده به‌طوری‌که سران رژیم صهیونیستی دستپاچه با سران روسی به‌صورت تلفنی صحبت می‌کنند.

وی با اشاره به سفر آیت‌الله رئیسی به عراق گفت: این سفر، موجی از شور و شعف در بین عراقی‌ها به‌ویژه جوانان را به دنبال داشت که این دوست داشتن و وحدت ثمره انقلاب و شهادت «حاج قاسم» و «ابو مهدی مهندس» است.

موسوی بیان کرد: مطالبه عمومی مردم دو کشور در این سفر از سران قضایی عراق و ایران، محاکمه قاتلان شهدای مقاومت می‌باشد و اینکه از هیچ کوششی دریغ نورزند.

عدم نظارت جدی مسئولین سبب تورم و افزایش خودسرانه قیمت‌ها در جامعه شده است

حجت‌الاسلام مجید امیدیان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته الیگودرز ضمن قدردانی از حضور پرشکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، اظهار داشت: مردم همواره در همه صحنه‌ها و با هر شرایطی پایبند به انقلاب اسلامی و ارزش‌ها بوده‌اند و مسئولین بایستی قدردان مردم بوده و کم‌کاری نکرده و به‌طورجدی به مشکلات رسیدگی کنند.

وی افزود: کم‌کاری و عدم نظارت مسئولین سبب تورم و افزایش خودسرانه قیمت‌ها در جامعه شده و متأسفانه این تورم و گرانی‌ها نیز به‌عنوان مشکل روزانه مردم تبدیل‌شده است.

امام‌جمعه موقت الیگودرز عنوان کرد: سفر رئیس مجلس به کشور روسیه و سخنان قالیباف در راستای مطالبه گری و همچنین محاکمه قاتلین و مباشرین سردار عزیز شهید «حاج قاسم سلیمانی» جای قوت قلب است و باید با قطعیت مباشرین و عاملین محاکمه و مجازات در هر جای جهان محاکمه شوند.

وی تصریح کرد: استفاده از فضای مجازی به دلیل شرایط کرونا مخصوصاً در خانواده‌ها بیشتر شده اما واقعاً مضرات فضای مجازی بر کسی پوشیده نیست، امروز فرزندان ما بدون واسطه با ولنگاری و فساد روبرو هستند این در حالی است که تمام تربیت فرزندان بر دوش خانواده‌ها است و باید هوشیار باشیم.

امیدیان گفت: فرهیختگان و دانشمندان جامعه بایستی برنامه‌ریزی دقیقی در راستای ایمن‌سازی فضای مجازی حاکم بر جامعه داشته باشند و وزیر ارتباطات نیز باید به‌دوراز حواشی به فکر ساماندهی فضای مجازی و راه‌اندازی اینترنت بومی و ملی باشد.

ادبیات انقلاب اسلامی اشرافی گری را قبول ندارد

حجت‌الاسلام حسن رضایی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته معمولان ضمن تقدیر از حضور باشکوه مردم در رژه موتوری و خودرویی ۲۲ بهمن اظهار داشت: یکی از شعارهای ما در طول نظام مقدس جمهوری اسلامی تاکنون شعار مرگ بر آمریکا است، این شعار و اهداف آن بر اساس پشتوانه‌های عقلی و شرعی می‌باشد، چراکه روح استکباری و خوی فرعونی بر مؤسسات اقتصادی و شبکه‌های مخفی و آشکار سیاسی، فرهنگی، رسانه‌ای، سلطه و چپاول اموال سایر ملت‌ها در آمریکا حاکم است.

وی افزود: شعار مرگ بر آمریکا دارای مبانی عقیدتی و دینی نیز می‌باشد و ازآنجاکه آمریکا مصداق مسلم شرک و کفر و عصیان و استکبار در زمین است این شعار و مبارزه ادامه دارد، خداوند متعال در قرآن به‌صراحت می‌فرماید: «و لن یجعل الله للکافرین علی المؤمنین سبیلا.» و لذا اعلام شعار مرگ بر آمریکا به معنای نپذیرفتن سلطه نامشروع آمریکا است.

امام‌جمعه معمولان عنوان کرد: ادبیات انقلاب اسلامی ما برگرفته از اسلام ناب محمدی (ص) است مگر اینکه به عقاید خود عمل نکنیم و الا تا زمانی که پایبند به اسلام اصیل و آموزه‌های مکتب اهل‌بیت (ع) باشیم این مبارزه با استکبار ادامه دارد.

وی تصریح کرد: امروزه تفکر انقلاب اسلامی ایران، دنیا را دستخوش تغییرات قرار داده درحالی‌که قبل از انقلاب، کشور ما در دنیا محلی از اعراب نداشت؛ ولی امروزه در مراکز مطالعاتی و استراتژیک دنیا همگی در خصوص چیستی اسلام و مرجعیت شیعه و رهبری دینی و سیاسی و نیز اینکه ایران چگونه آینده دنیا را می‌سازد بحث می‌کنند که همه این‌ها نشان از نفوذ انقلاب اسلامی ایران و رویش اسلام ناب در دنیا است.

رضایی گفت: آیا الآن موقعیت ایران در خاورمیانه با ۴٢ سال قبل یکسان است؟! آیا الآن موضع اروپا و آمریکا در قبال اسلام و ایران با ۴٢ سال قبل یکسان است؟! بنابراین احیاء دین و تثبیت موقعیت ایران به‌عنوان کشوری مقتدر در دنیا از ثمرات مهم انقلاب اسلامی است.

امام‌جمعه معمولان بیان کرد: عده‌ای متأسفانه به اقتضای انقلاب عمل نکردند، عمل به انقلاب یعنی پایبندی به قانون جمهوری اسلامی؛ یعنی عدم سازش با دشمنان و نیز نشان‌دهنده اطاعت محض از ولی‌فقیه به‌عنوان محور و رأس نظام است.

وی گفت: متأسفانه عده‌ای به دنبال کسب منصب و اشرافیت رفتند که این فاصله گرفتن از انقلاب است و ادبیات انقلاب اسلامی نظام ما آن را تأیید نمی‌کند.

انتهای پیام/