برنا گفت: پایش زیست محیطی رودخانه های استان با هدف احیاء و رفع آلایندگی از رودخانه ها آغاز شد.

الهام برنا در گفتگو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: در هر فصل پایش رودخانه های استان انجام می شود که این برنامه در راستای احیای رودخانه ها و رفع آلاینده ها صورت می گیرد.

وی افزود: در برخی از بخش های رودخانه ممکن است آلایندگی هایی وارد شود که در پایش های انجام شده این موارد شناسایی و اقدامات لازم برای رفع آلایندگی انجام می شود.

معاون محیط زیست لرستان تصریح کرد: رودخانه های استان از جمله رودخانه های تیره دورود، خرم آباد، کشکان و بادآور نورآباد به صورت مستمر پایش می شوند که اگر آلودگی و یا پساب وارد رودخانه ها می شود شناسایی و نسبت به برطرف کردن آنها اقدام شود.

برنا با اشاره به اینکه تصفیه فاضلاب در همه شهرها ضروری است عنوان کرد: در شهرهایی که تصفیه ندارند ممکن است فاضلاب برخی از روستاها به سمت رودخانه هدایت شود که بررسی های لازم صورت می گیرد تا آلودگی و فاضلاب وارد رودخانه ها نشود.

وی با بیان اینکه ورود پساب برخی واحدهای صنعتی به رودخانه سبب آلودگی می شود گفت: تعداد واحدهایی که پساب آنها وارد رودخانه می شود در استان بسیار کم بوده ولی این واحدها به مراجع قضایی معرفی شده اند تا هر چه سریعتر نسبت به رفع آلایندگی اقدام نمایند.

معاون محیط زیست لرستان با تاکید بر حقابه آب های زیست محیطی خاطرنشان کرد: در برخی از فصول متاسفانه حقابه محیط زیست رعایت نمی شود و برداشت هایی غیر مجاز صورت می گیرد.

انتهای پیام/