سرهنگ بازگیر با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین وظایف سپاه و بسیج ایجاد امنیت پایدار است، گفت: تمرینات تخصصی و تاکتیکی با حضور ۱۳ گردان امنیتی امام علی(ع) و یک گروهان تکاور در سطح سپاه ناحیه استان برگزار شد.

سرهنگ ماشاالله بازگیر در حاشیه رزمایش تمرینات تاکتیکی و تخصصی یگان امنیتی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان و سپاه ناحیه خرم‌آباد در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک با اشاره به نقش‌آفرینی بسیجیان در برقراری امنیت در سطح محلات، اظهار داشت: حضور بسیج به معنای حضور مردم است، تفکر، حضور آگاهانه و آمادگی بسیج در همه میدان‌ها خار چشمی برای همه بدخواهان نظام جمهوری اسلامی است؛ این آمادگی به فضل الهی ثبت‌شده و دشمنان از این آمادگی می‌ترسند.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین وظایف سپاه و بسیج ایجاد امنیت پایدار است، بسیج به‌واسطه قدرت ایمان در ابعاد گوناگون همیشه پای‌کار بوده و سپاه خود را خدمتگزار مردم می‌دانند و برای تأمین امنیت با استفاده از قدرت مردمی درصحنه حاضر هستند.

فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد عنوان کرد: یکی از مؤلفه‌های قدرت بسیج دشمن‌شناسی و زمان‌شناسی است؛ امنیت نظام اسلامی با توجه به اهداف و آرمان‌های مردم پایه است و تمام کشورها در تلاش هستند برای تأمین امنیت از نیروهای مردمی استفاده کنند.

وی تصریح کرد: ارزیابی آموزش‌های طی شده بنیان مرصوص اعم از تاکتیک‌ها و فن‌ها امنیتی با اجرای تمرینات تاکتیکی و تکنیکی تخصصی، ارتقا توان و آمادگی رزم و افزایش سطح آمادگی نیروهای بسیج جهت مقابله با ناآرامی‌ها و اغتشاشات، آشنایی با چگونگی طراحی و تمرینات تاکتیکی، توسعه و بهبود مهارت‌های فردی و گروهی گردان‌های امام علی(ع)، دشمن‌شناسی و بالا بردن سطح معرفتی بسیجیان گردان‌ها، تقابل با فتنه‌انگیزی دشمنان و معاندان نظام جمهوری اسلامی از اهداف برگزاری این رزمایش‌ها به شمار می‌رود.

بازگیر با اشاره به برگزاری تمرینات تخصصی و تاکتیکی با حضور ۱۳ گردان امنیتی امام علی(ع) و یک گروهان تکاور در سطح شش سپاه ناحیه استان خاطرنشان کرد: تاکنون در بازه‌های زمانی گوناگون دوره‌های آموزش توانمندسازی ارکان و آحاد گردان‌ها، آموزش‌های تخصصی، تست آمادگی جسمانی، میادین تیر، آموزش ایمنی و اقدامات تأمینی، عملیات روانی، جنگ شهری با رویکرد امنیتی، تورهای ایست و بازرسی، مقابله با اغتشاشات، سلاح شناسی و دوره‌های چک و خنثی‌سازی برگزارشده است.

فرمانده یگان امنیتی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان بیان کرد: این رزمایش با حضور سه هزار و ۲۰۰ نفر از جوانان بسیجی در شهرستان‌های خرم‌آباد، بروجرد، کوهدشت، دورود، دلفان و الیگودرز برگزارشده است.

 

 

انتهای پیام/