صالحیان گفت: سطح باغات شیب دار در استان لرستان تا پایان سال به ۷۵۰۰ هکتار افزایش می یابد.

جواد صالحیان در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: توسعه باغات در اراضی شیب دار یکی از برنامه های جهاد کشاورزی است که تاکنون بالغ بر هفت هزار هکتار باغ در اراضی شیب دار استان ایجاد شده و تلاش می شود تا سطح باغات شیب دار تا پایان سال به هفت هزار و ۵۰۰ هکتار افزایش یابد.

وی افزود: ۱۴۰ هزار اصله نهال انجیر، انگور، زیتون، پسته و بادام برای اراضی شیب دار در نظر گرفته شده که در بین کشاورزان به صورت رایگان توزیع می شود که عملیات چاله کنی برای کشت این محصولات انجام شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به اینکه برخی از باغات قدیمی بوده و یا اصولی نیستند تصریح کرد: ۳۶۰ هزار نهال برای این باغات در نظر گرفته شده که دارای انوع مختلفی از محصولات مانند گیلاس، سیب، زردآلود، آلو و هلو است و با توجه به شرایط آب و هوایی در استان، این باغات می توانند در افزایش محصولات کشاورزی نقش قابل توجهی داشته باشند.

صالحیان عنوان کرد: از دیگر برنامه ها، سرشاخه زنی و پیوند باغات گردوست که این برنامه در ۱۱۷ هکتار از اراضی باغات گردو در استان انجام می شود.

وی گفت: استقبال متقاضیان کشاورزی برای کشت باغات در اراضی شیب دار رضایت بخش است که با همکاری منابع طبیعی و امور اراضی می توانیم این برنامه را به هزار هکتار در استان افزایش دهیم.

انتهای پیام/