امیری با اشاره به اینکه مشکلات باید به صورت ریشه ای حل شود گفت: یکی از عواملی که به این بی اخلاقی ها دامن می زند، خود دولتمردان هستند که گاهی از ادبیات نامتعارف و ناهنجار استفاده می کنند.

امیر علی حیدر امیری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: متاسفانه صحنه غیر قابل باوری بود که در روز ملی کشور، عده ای شعار غیر اخلاقی سر دادند، این کار محکوم است چرا که همیشه باید اخلاق اسلامی در همه حال رعایت شود.

وی با تاکید بر برخورد با این افراد افزود: این حرکات بازتاب داخلی و خارجی دارد و چند روزی است که شبکه های معاند با پخش این صحنه، سواستفاده هایی می کنند.

تحلیلگر مسائل سیاسی تصریح کرد: در عین اینکه این اقدام محکوم و باید برخورد قانونی با آنها صورت گیرد اما باید اصل قضیه هم ریشه یابی شود چرا که نابسامانی های اقتصادی که بخشی از آن به دلیل تحریم بوده ولی بیشتر به دلیل بی برنامگی سیستم اداری است، مشکلاتی را ایجاد کرده است.

امیری با بیان اینکه باید رفع مشکلات و رسیدگی به معیشت مردم در نظر گرفته شود، گفت: با توجه به اینکه تنها چند ماه از عمر این دولت باقی مانده اما در هفت سال و شش ماه گذشته در زمینه مسکن، تورم و گرانی، اشتغالزایی و نظارت بر قیمت ها اقدامی اساسی صورت نگرفت.

وی بیان کرد: دولتمردان تحریم را عامل این نابسامانی می دانند در حالی که مطالعات و بررسی ها نشان می دهد سهم تحریم در مشکلات ۳۰ درصد و بی برنامگی دولت در این مشکلات ۷۰ درصد است و مطرح کردن تحریم به عنوان عامل مشکلاتی مانند گرانی و تورم، بهانه است.

تحلیلگر مسائل سیاسی با اشاره به اینکه مشکلات باید به صورت ریشه ای حل شود خاطرنشان کرد: یکی از عواملی که به این بی اخلاقی ها دامن می زند، خود دولتمردان هستند که از ادبیات نامتعارف و ناهنجار استفاده می کنند، به طوری که با معترضین و مخالفین با ادبیات غیر اخلاقی صحبت می کنند.

امیری اظهار داشت: این در حالیست که باید اخلاق مداری و ادب در کلام  و در گفتار دولتمردان موج بزند، زمانی که در برجام، گران شدن بنزین، گرانی و تورم و بالا رفتن نرخ بیکاری، منتقدان را به باد انتقاد گرفتند، چنین عکس العمل هایی نیز رخ می دهد.

وی افزود: هر بی اخلاقی از طرف دولتمردان و مردم محکوم است و باید مراقب بود تا آب به آسیاب دشمن نریزیم؛ رعایت تقوا در کلام و همچنین اخلاق مداری یکی از ویژگی های مسلمان است و باید در همه جهت گیری ها، فرهنگ اهل بیت(ع) حاکم شود.

انتهای پیام/