حجت‌الاسلام لرستانی گفت: امام علی النقی (ع) در امربه‌معروف و نهی از منکر و مبارزه با ظالمان و حکام ستمگر آن دوران لحظه‌ای دست از مبارزه نکشید و درس بزرگی را به‌تمامی مسلمانان در این زمینه داد.

حجت‌الاسلام علی لرستانی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، ضمن تسلیت سالروز شهادت امام هادی (ع) عنوان کرد: علم و دانش امام هادی (ع) همانند آباء و اجداد گرامی‌اش، علم لدنی بود یعنی مستقیماً از طریق غیب و هم‌چنین از علوم و معارف قرآن و سنت رسول‌الله (ص) و پدران بزرگوارش دریافت می‌نمود و به دنبال نشر معارف دینی و دفاع از حقانیت شیعه در آن روزگار، باتدبیر خردمندانه و سنجیده بودند.

وی افزود: امام علی النقی (ع) در امربه‌معروف و نهی از منکر و مبارزه با ظالمان و حکام ستمگر آن دوران لحظه‌ای دست از مبارزه نکشید و درس بزرگی را به‌تمامی مسلمانان در این زمینه داد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه سپاه الیگودرز عنوان کرد: مهربانی، احترام به دانشمندان و بزرگان، سخاوت، صبر و عبادت از دیگر ویژگی‌های این امام همام تلقی می‌شود.

وی تصریح کرد: متوکل عباسی به دلیل اینکه نمی‌توانست با علم و عصمت امام علی النقی (ع) مقابله کند ۲۰ سال ایشان را در سامرا زندانی کرد و تحت مراقبت قرارداد و سرانجام به دستور وی این امام همام مسموم شد و به شهادت رسید.

لرستانی با تأکید بر اینکه مسلمانان باید نسبت به زندگی ائمه اطهار (ع) آگاهی داشته باشند گفت: مرور زندگی این بزرگان سبب روشنگری افکار مردم حال حاضر در راستای شناخت اهداف واقعی دین مبین اسلام و درنتیجه داشتن زندگی سالم و به‌دوراز هرگونه ظلم و ستمی خواهد شد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه سپاه الیگودرز یادآور شد: پیامبران و امامان از جانب خداوند برای ارشاد مردم مأموریت یافتند بنابراین هر فردی که در زندگی از این بزرگان پیروی کند به‌طور حتم درهای رحمت و سعادت الهی نیز بر روی آن‌ها گشوده خواهد شد.

انتهای پیام/