اکبری گفت: با فعالیت سامانه بارشی از فردا، احتمال آبگرفتگی معابر در استان وجود دارد که در این راستا هشدارهای لازم داده شده است.

زینب اکبری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: فردا سه شنبه موج های اولیه سامانه بارشی وارد منطقه می شود و وقوع بارش های خفیف پیش بینی شده اما از روز چهارشنبه تا عصر روز پنج شنبه سامانه با شدت بیشتری فعال است که اخطارهای لازم به دستگاه های مربوطه داده شده تا آمادگی لازم را داشته باشند.

وی افزود: رعد و برق، بارش باران، بارش برف در ارتفاعات و گردنه ها، وزش باد، کاهش دما و بارش تگرگ در این سامانه پیش بینی می شود که این سامانه همه نقاط استان را دربر خواهد گرفت.

معاون هواشناسی لرستان تصریح کرد: با فعالیت این سامانه که بارش های بسیار خوبی را به دنبال دارد، اختلال در تردد جاده ای، لغزندگی جاده ها، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن دور از انتظار نیست که لازم است شهروندان از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند.

اکبری با اشاره به کاهش دما در استان عنوان کرد: برای روزهای چهارشنبه و پنج شنبه کاهش دماهای روزانه و برای روزهای جمعه و شنبه کاهش دماهای شبانه پیش بینی می شود و دمای هوا در بیشتر نقاط به زیر صفر می رسد.

وی بیان کرد: میزان بارشها در استان از ابتدای سال زراعی تاکنون ۲۳۸ میلیمتر بوده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۴ درصد و نسبت به بلند مدت ۲۷ درصد کاهش یافته است.

انتهای پیام/