قرارگاه خاتم الانبیا(ص) در پاسخ به اظهار نظرهای ویسکرمی نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی در خصوص پروژه بیمارستان شهدای عشایر جوابیه ای صادر کرد.

به گزارش سفیر افلاک، خبری با عنوان “کم کاری کنید قراداد فسخ می شود” در راستای پروژه بیمارستان شهدای عشایر در فضای مجازی منتشر شد که در این خبر ویسکرمی، نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاح مرکز هسته ای افلاک از اتلاف وقت در ساخت بیمارستان نیایش، جایگزین بیمارستان شهدای عشایر خرم آباد توسط قرار گاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) به شدت انتقاد کرد.

مهرداد ویسکرمی با بیان این مطلب که هر کجا که پای منافع ملت در میان باشد با هیچ نهاد و حزب و ارگانی مماشات نداریم اعلام کرد: قرارگاه در انجام تعهداتش کوتاهی کند قراداد ماده ۴۸و فسخ خواهد شد.

وی با اشاره به اهمیت حوزه بهداشت و درمان و سلامت مردم آنرا مهمترین اولویت برشمرد و تصریح کرد: کمبود مراکز درمانی و تخت های بیمارستانی و تجهیزات پزشکی در لرستان باعث رنج و عذاب مردم این استان بالاخص مرکز آن شده است و اگر قرار باشد روند اجرایی مراکزی نظیر بیمارستان نیایش خرم آباد با این کندی صورت بگیرد مجبور خواهیم شد با توجه به تامین اعتبار جهت ساخت این بیمارستان قراداد مذکور را فسخ و وارد رایزنی با بخش خصوصی دیگری شویم.

ویسکرمی هرگونه چشم پوشی و صرف نظر کردن از منافع ملت را خیانت خواند و افزود: با هیچ نهاد و ارگانی عهد اخوت نبسته ایم خواه این نهاد قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) باشد.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی خواستار تسریع در روند پروژه بیمارستان نیایش از سوی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء «ص» شد و افزود: تمام بدهی قرارگاه پرداخت شده است و اعتبار لازم جهت تسریع در ادامه کار تامین گردیده و قرارگاه هیچگونه بهانه ای برای کم‌کاری ندارد.

پس از انتشار صحبت های ویسکرمی در راستای پروژه بیمارستان شهدای عشایر ، قرارگاه خاتم الانبیا(ص) در پاسخ به نماینده مردم خرم آباد در مجلس جوابیه ای صادر کرد که به شرح ذیل است:

اجرای پروژه احداث بیمارستان ۵۱۵ تختوابی شهدای عشایر خرم آباد در سال ۹۵ با شرایط پرداخت ۳۰ درصد نقد و ۷۰ درصد ملک، به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) واگذار شد.

در ابتدا عملیات اجرایی با سرعت مناسبی آغاز شد، اما به دلیل حل مشکل املاک پیش بینی جهت تهاتر، کار دچار وقفه شد.

در سال ۹۷ با توجه به تزریق نقدیگی، عملیات اجرایی مجدد شتاب گرفت و تا نیمه اول سال ۹۸ پروژه به ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسید اما مجددا به دلیل مشکلات نقدینگی و عدم حل مشکل املاک تهاتری، پیشرفت پروژه روند مناسبی را نداشته است.

به دلیل عدم تعبیه ساز و کار مناسب، صورت وضعیت ها و لایحه تاخیرات و به خصوص تعدیل از سال ۹۷ تاکنون بررسی نگردیده و مطالبات قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) در هاله ای از ابهام قرار گرفته است و همچنین به دلیل عدم تحویل املاک پیش بینی شده جهت تهاتر و مشکلات اسنادی، چشم انداز منابع مالی پروژه نامشخص می باشد.

با توجه به دلایل فوق، عملیات اجرایی در سال ۹۹ پیشرفت مناسبی نداشته و در صورت حل مشکلات فوق، قابلیت سرعت بخشیدن و اتمام پروژه در سال ۱۴۰۱ وجود دارد.

با توجه به افزایش هزینه ها به دلیل تورم در سال های اخیر، قرارگاه حدود ۴۵ درصد بیشتر از دریافتی خود را در این پروژه هزینه نموده است.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی برای پیگیری موضوع و حل مشکل پروژه، جلسه ای را با مسئولین ذیربط در موضوع برگزار و نسبت به حل مشکلات پروژه، پیگیری لازم را معمول نمایند و از اظهار نظرهای غیر کارشناسی و یکطرفه که باعث سواستفاده می گردد، خودداری نمایند.

انتهای پیام/