خدابخشی گفت: اصلاحیه لایحه بودجه ۱۴۰۰ تحویل مجلس شد و افزایش ۵۳ هزار میلیارد تومانی اوراق مالی در بودجه اصلاحی اعمال شده است.

محمد خدابخشی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: دولت لایحه اصلاحیه بودجه سال ۱۴۰۰ را به مجلس تحویل داد که تلاش شد هزینه ها در اصلاحیه بودجه کاهش یابد و این کاهش حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان بوده است.

وی با اشاره به اصلاح لایحه بودجه افزود: در بودجه اصلاحی سال آینده قرار شد افزایش ۵۳ هزار میلیارد تومان اوراق مالی لحاظ و از سوی دیگر ۴۰ هزار میلیارد تومان از مصارف کم شود.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش درآمدهای مالیاتی افزود: در اصلاحات به عمل آمده میزان درآمدهای مالیاتی ۲۵ هزار میلیارد تومان افزایش یافته به طوری که از رقم ۲۲۵ هزار میلیارد تومان لایحه به ۲۵۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.

وی تصریح کرد: کاهش هزینه ها و افزایش درآمدهای مالیاتی، باعث بهبود کسری تراز عملیاتی بودجه به میزان ۳۴ هزار میلیارد تومان شده است.

خدابخشی عنوان کرد: اعمال سهم ۳۸ درصدی صندوق توسعه ملی از مازاد یک میلیون بشکه صادرات نفت و میعانات گازی مطابق دستور رهبری در اصلاحیه بودجه انعکاس یافت.

وی با اشاره به حقوق و دستمزد در اصلاحیه بودجه خاطرنشان کرد: تعیین سقف حقوق و مزایا ۳۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است و هیچ کسی بیش از این مبلغ در سال آینده دریافت نخواهد کرد.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی گفت: افرادی که حکمشان بیشتر از این مبلغ در سال ۱۳۹۹ بوده، سال آینده هیچ افزایشی اعمال نخواهد شد و همان مبالغ را دریافت خواهند کرد.

انتهای پیام/