سرهنگ بازگیر با اشاره به لزوم نهادینه‌سازی نهضت مردمی کمک مومنانه گفت: برنامه آزادی زندانیان جرائم غیر عمد ادامه دارد.

سرهنگ ماشاالله بازگیر در حاشیه آزادی ۷۰ زندانی جرائم غیر عمد در خرم‌آباد در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: امسال با توجه به بروز برخی مشکلات در ایام کرونا، مردم در هر زمینه‌ای که توانستند، برای کمک به هم نوع خود پای‌کار آمدند.

وی افزود: شاید در ایام کرونا تهیه و توزیع سبدهای معیشتی برای آسیب دیدگان از کرونا، بیشتر نمایان بود، درحالی‌که در این ایام حقیقتاً درزمینه های مختلف کمک مومنانه یک نهضت مردمی به پا شد.

فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد با اشاره به‌ضرورت ترویج و نهادینه‌سازی فرهنگ اصیل و ماندگار کمک مومنانه عنوان کرد: مردم و خیرین در این یک سال بیش‌ازپیش به میدان آمدند، این نوع از نگاه و تفکر بخشش و ایثار مردم برای یک کشور سرمایه است.

وی خاطرنشان کرد: آزادی زندانیان جرائم غیر عمد، ساخت مسکن محرومین، کمک به کادر درمان، تهیه جهیزیه و وسایل زندگی محرومین، کمک به خانواده‌های معتادین باهدف مشاوره و ترک اعتیاد معتادین، ایجاد اشتغال و پویش‌های نذر خون همه با عنوان کمک‌های مومنانه در نقاط مختلف شهر در حال اجرا است.

بازگیر کمک خیرین برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد را اقدامی مهم، نیک و ارزشمند دانست و گفت: امروز تنها ۷۰ نفر از بند زندان آزاد نشدند، بلکه تک تک اعضای خانواده‌های این افراد از هرگونه نگرانی و دلواپسی رها شدند و این آرامش خاطر فرزند، پدر، مادر، همسر، برادر و یا خواهر زندانی ارزشمند است.

فرمانده سپاه خرم‌آباد یادآور شد: با توجه به اهمیت موضوع، در تلاش هستیم که همچنان با کمک خیرین و مردم آزادی زندانیان جرائم غیر عمد را در فواصل زمانی و مناسبت‌های متفاوت ادامه دهیم.

انتهای پیام/