فرهادی گفت: تعداد مبتلایان به کرونا در استان افزایش یافته و هم اکنون ۱۵۸ نفر در بیمارستانهای لرستان بستری هستند.

علی فرهادی در گفت و گو با سفیر افلاک اظهار داشت: بی توجهی به رعایت پروتکل های بهداشتی سبب شده تا شاهد خیز مجدد کرونا باشیم که طی هفته گذشته تعداد ورودی بیماران به بیمارستانها در استان افزایش یافته است.

وی افزود: تعداد ابتلاهای روزانه کرونا در استان از ۹۰ نفر به ۱۵۸ نفر افزایش یافته و زمانی که میزان ابتلا و بستری افزایش یابد، مرگ و میر هم افزایش خواهد داشت.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: هم اکنون ۱۵۸ نفر در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۵۸ نفر مبتلای قطعی کرونا می باشند.

فرهادی با اشاره به خروج وضعیت برخی از شهرها، از رنگ آبی به زرد گفت: تعداد شهرهایی که از وضعیت آبی خارج می شوند در حال افزایش است و هم اکنون هفت شهر استان زرد و مابقی آبی هستند که لازم است دستوالعمل های بهداشتی توسط همه شهروندان رعایت شود.

وی با بیان این که کرونای انگلیسی در برخی از استانها مشاهده شده است گفت: تاکنون موردی از این نوع کرونا در استان گزارش نشده اما با توجه به این که این ویروس در حال چرخش در مناطق مختلف است نیاز است پروتکل های بهداشتی و عدم حضور در تجمعات مد نظر قرار گیرد.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان خاطر نشان کرد: این احتمال وجود دارد که در اسفند شاهد موج چهارم کرونا باشیم و برای جلوگیری از شیوع و درگیری این بیماری ضروری است تا همه پروتکل های بهداشتی انجام شود.

فرهادی اظهار داشت: تاکنون ۶۵ هزار و ۴۹۵ نفر در استان به کرونا مبتلا شده و ۱۳۳۳ نفر بر اثر کرونا فوت کردند.

انتهای پیام/