رئیس فدراسیون جودو با بیان اینکه شرایط سیاسی سختی برای «جودوی» ایران ایجاد کرده‌اند، گفت: از حق خود در عرصه بین‌المللی دفاع کردیم و این روزها منتظر رأی دادگاه هستیم.

به گزارش سفیرافلاک، آرش میراسماعیلی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به سابقه مهم همدان در عرصه ورزش اظهار داشت: استان همدان برای بنده یادآور اولین مدال کشوری است که در سال ۷۱ در مسابقات کسب کردم و لذا حضور در این استان با خاطرات خوشی همراه است.

وی با اشاره به حضور خود در فدراسیون جودو مطرح کرد: متأسفانه در یک سال گذشته به‌دلیل برخی از مسائلی که برای این رشته ورزشی به وجود آمده است، در تعلیق هستیم و به‌جهت ماندن پای آرمان‌‌ها، جامعه جودو با مشکلات بسیاری روبه‌رو بوده است.

میراسماعیلی افزود: البته در دادگاه سوئیس پرونده‌ای برای این موضوع تشکیل داده‌ایم و در تاریخ ۲۶ شهریور نیز در جلسه دادگاه که در حدود ۹ ساعت به‌طول انجامید از حق خود در عرصه بین‌المللی دفاع کردیم و این روزها منتظر رأی دادگاه هستیم.

وی با بیان اینکه طرف مقابل، شرایط سیاسی سختی برای کشور ایجاد کرده است، گفت: ورزشکاران نامی ما در طول این سال‌ها همیشه در عرصه دفاع از آرمان‌ها و انقلاب اسلامی پای کار بوده و هستند.

رئیس فدراسیون جودو با اشاره به رشد ۳۰ هزار نفری جمعیت جودوی کشور در دو سال گذشته، اظهار داشت: جامعه ۹۰هزار نفری جودو کشور در یک سال گذشته شرایط سختی را تحمل کردند اما با قدرت و توان این تهدید را به یک فرصت برای موفقیت‌های بیشتر در آینده تبدیل کردند.

وی تصریح کرد: با الگوبرداری از انقلاب اسلامی و اینکه در طول ۴۲ سال گذشته با وجود تمام تحریم‌ها و سختی‌ها باز هم هر روز شاهد پیشرفت کشور هستیم، در فدراسیون جودو نیز با توجه ویژه به سنین پایه به‌دنبال حمایت از استعدادهای موجود در سراسر کشور هستیم.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم