آزادبخت گفت: ۲۲۰۰ نفر در طرح اقدام ملی مسکن کوهدشت ثبت‌نام کردند و هم‌اکنون نیز در حال پالایش سامانه‌ای هستیم.

داریوش آزادبخت در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: برای طرح اقدام ملی مسکن در کوهدشت زمینی به مساحت ۱۰ هکتار آماده‌شده است و در حال انجام اقدامات مربوطه در وزارت خانه برای مراحل قانونی آن هستیم.

وی افزود: در شهرستان کوهدشت برای این طرح دو هزار و ۲۰۴ نفر ثبت‌نام کرده‌اند و در حال پالایش سامانه‌ای هستیم که درنهایت به ۸۷۰ نفر از واجدین شرایط تعلق خواهد گرفت و در رومشکان نیز زمینی به مساحت دو هکتار برای این طرح در نظر گرفته‌شده است.

رئیس اداره راه و شهرسازی کوهدشت اشاره‌ای به وضعیت چهار خطه خرم‌آباد- کوهدشت داشت و عنوان کرد: ۸.۲ دهم کیلومتر از این چهار خطه آماده رفتن زیر بار ترافیک است و تا پایان امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی تصریح کرد: پنج کیلومتر باقی‌مانده از چهار خطه خرم‌آباد- کوهدشت که در نقطه حادثه‌خیز چنار قرار دارد، با واریانت و حجم عظیم آن‌که شامل ۱۷ دستگاه پل است که برخی از آن‌ها پل‌ها خاصی هستند، پیمانکار، علی‌رغم محدودیت‌های شدید منابع مالی در حال انجام فعالیت است.

آزادبخت گفت: این پنج کیلومتر باقی‌مانده از چهار خطه خرم‌آباد- کوهدشت در صورت تأمین اعتبارات لازم، رفع مشکلات معارضین، پیش‌بینی می‌شود در سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسد.

رئیس اداره راه و شهرسازی کوهدشت بیان کرد: با توجه به ریزشی بودن مسیر فعلی گردنه پای آستان، تغییر مسیر به طول چهار کیلومتر در دستور کار قرار گرفت، نظر به توپوگرافی و حجم عظیم ۱۱ مرحله عملیات انفجاری انجام‌گرفته است و قرارداد ۱۲۰ میلیارد ریالی منعقد شد.

وی گفت: با توجه به اینکه اعتبارات پروژه واریانت جدید گردنه پای آستان از محل سیل و بحران تعریف‌شده است، در سال گذشته ۳۶ میلیارد ریال به این پروژه تزریق شد، امسال نیز تابه‌حال اعتباری به این حوزه اختصاص داده نشده است که انتظار داریم مسئولین ذی‌ربط نسبت به رفع مشکل اعتباری آن اهتمام جدی داشته باشند.

انتهای پیام/