زرینجویی گفت: ۴۸۲ نهال در اسفند ماه به یاد شهدای زن استان لرستان غرس می شود.

محمود زرینجویی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: برنامه های مختلفی همزمان با هفته شهید از ۱۶ تا ۲۲ اسفند در استان برگزار می شود که یکی از برنامه ها غرس نهال به یاد شهدای زن استان است.

وی افزود: با توجه به اینکه از استان لرستان ۴۸۲ شهیده زن در دوران دفاع مقدس به شهادت رسیده اند، در هفته شهید و روز درختکاری ۴۸۲ نهال به یاد شهدای زن در استان کاشته می شود.

سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان با اشاره به برگزاری یادواره شهدای زن تصریح کرد: این یادواره با عنوان “لشکر فرشتگان تاریخ” در روز ۱۶ اسفند برگزار می شود که مربوط به ۳۹۳ جانباز زن و ۴۸۲ شهیده زن استان می باشد.

زرینجویی به برگزاری کنگره ۱۷ هزار شهید زن و جانباز در کشور اشاره کرد و گفت: این برنامه کشوری برگزار می شود که یادواره شهدا و جانبازان زن استان هم در همین راستا برگزار خواهد شد و علاوه بر این، در همین هفته غبار روبی گلزار شهدا، دیدار با خانواده شهدا و برگزاری یادواره شهدا در استان انجام می شود.

وی بیان کرد: انتقال رشادت ها و جانفشانی شهدا، جانبازان و آزادگان به نسل جوان بسیار ضروری است چرا که امنیت امروز مرهون از خودگذشتگی رزمندگان و شهدا در دوران دفاع مقدس است.

انتهای پیام/