طولابی گفت: ۵۵ میلیارد تسهیلات ویژه کرونا در قالب ۱۱ هزار و ۷۲۴ واحد صنفی با اشتغالزایی ۸۷۷۵ نفر در خرم آباد پرداخت شده است.

به گزارش سفیر افلاک، جعفر طولابی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در دهه فجر امسال ۷۴ پروژه با اعتبار ۱۹۸ میلیارد تومان و با اشتغالزایی ۷۶۰ نفر افتتاح و به بهره برداری رسید.

وی با اشاره به کارخانه لاستیک سازی افزود: کارخانه لاستیک سازی هم اکنون  ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که در این راستا ۶۰ هکتار زمین مورد نیاز در شهرک شماره ۳ خرم آباد تملک شده اما مشکل سرمایه گذار تامین منابع ارزی است که پیگیری برای رفع مشکل در دستور کار می باشد.

پرداخت ۵۵ میلیارد تومان تسهیلات کرونا

فرماندار خرم آباد از پرداخت ۵۵ میلیارد تومان تسهیلات کرونا خبر داد و گفت: با شیوع کرونا و خسارت های اقتصادی، در خرم آباد ۵۵ میلیارد تسهیلات ویژه کرونا در قالب ۱۱ هزار و ۷۲۴ واحد صنفی با اشتغالزایی ۸۷۷۵ نفر پرداخت شده است.

طولابی تصریح کرد: مهلت ثبت نام باشگاه های ورزشی و گردشگری تا ۱۵ اسفند تمدید شده که لازم است این واحدها برای دریافت تسهیلات اقدام به ثبت نام نمایند.

اجرای ۷۰ پروژه بوم گردی و گردشگری در خرم آباد

وی یکی از محورهای توسعه در استان را ظرفیت های گردشگری برشمرد و عنوان کرد: در راستای زیرساختهای این حوزه اقداماتی صورت گرفته به طوری که جاده آبشارهای استان به عنوان یکی از زیر ساختها در دستور کار قرار گرفت و علاوه بر این، پروژه هایی در دست اقدام است که با تخصیص اعتبارات تکمیل می شود.

فرماندار خرم آباد خاطر نشان کرد: در خصوص پروژه های بوم گردی اقداماتی صورت گرفته که ۷۰ طرح و پروژه با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دستور کار قرار دارد که تا پایان دولت این پروژه ها به نتیجه می رسد.

اختصاص ۴ میلیارد تومان برای آسفالت و لکه گیری معابر و خیابانها

طولابی با اشاره به آسفالت معابر و خیابان های شهر خرم آباد گفت: در هفته های اخیرچهار میلیارد تومان از درآمدهای شهرداری به تهیه آسفالت و قیر اختصاص یافت و کار آسفالت معابر با اولویت لکه گیری در حال انجام است.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه کارگران شهرداری معوقاتی دارند، این موضوع در حال پیگیری است که بخشی از معوقات تا پایان سال پرداخت شود و همچنین وصول مطالبات شهرداری هم در دستور کار قرار دارد.

۲۹ واحد تولیدی در تملک بانکها هستند

فرماندار خرم آباد احیای واحدهای راکد را یکی از اقدامات در دستور کار عنوان کرد و افزود: در خرم آباد ۲۹ واحد تولیدی راکد وجود دارد که در تملک بانکها هستند و اقدامات و برنامه ریزی لازم برای احیای این واحدها در دستور کار قرار گرفته است.

طولابی با اشاره به توسعه بخش پاپی گفت: تبدیل شدن بخش پاپی به شهرستان در دستور کار قرار گرفته و نهایی شده است که چنانچه مصوب شود در محرومیت زدایی این منطقه بسیار موثر است.

وی بیان کرد: چهارخطه شدن محور خرم آباد سپیددشت از مهمترین پروژه های خرم آباد است و همچنین احداث پروش ماهی شش هزار تنی در این حوزه می تواند در راستای توسعه منطقه موثر واقع شود.

فرماندار خرم آباد با اشاره به تسهیلات اشتغالزایی افزود: ۱۹۵ میلیارد تومان تسهیلات با اشتغالزایی سه  هزار نفر در شهرستان خرم آباد پرداخت شده است.

محدودیت کرونایی طبق شرایط اعمال می شود

طولابی با اشاره به اعمال محدودیت ها در ایام کرونا گفت: هم اکنون استان لرستان در وضعیت زرد کرونا قرار دارد و با توجه به شرایط و وضعیت محدودیت های جدید اعمال خواهد شد.

وی بیان کرد: ضروری است تا همه شهروندان نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی اقدام نمایند و از حضور در تجمعات و مراسمات خودداری کنند تا شیوع و مرگ و میر کرونا کاهش یابد.

انتهای پیام/