حجت الاسلام شاهرخی به ضرورت عدم حضور در اجتماعات اشاره کرد وگفت: رعایت دستورالعمل های بهداشتی همچنان با جدیت دنبال شود.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته خرم آباد با اشاره به فضیلت ماه رجب اظهار داشت: آنچه در این ماه مهم است، مراقبت از جان و قلب و دل است، جان و دل را با ذکر و یاد خدا و با اقدام نیکو و مصلحانه زنده نگه داریم؛ سخت تر از دو بیماری فقر و جسم، بیماری دل و جان است که روح انسان به وسیله رذائلی همچون حسادت، غیبت، نفاق و دورویی و بخل آسیب می بیند و تنها با کسب تقوا دل و جان انسان از بیماری نجات پیدا می کند.

وی افزود: در یکی از استان های ما که لرتبار هستند زلزله رخ داده است از خدای تبارک درخواست شفا برای مصدومان و مجروحان این حادثه را داشته و به خدمتگزارن و نهادها توان رسیدگی بدهد؛ از طرف مردم لرستان اعلام آمادگی کردیم که مردم در صورت نیاز آماده ایثار و فداکاری هستند .

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: در کشور و استان ما با مجاهدت ها و تلاش های مستمر و طاقت فرسا بسیج، سپاه، کادر درمان، هلال احمر، گروه های جهادی، دانشگاه علوم پزشکی، مساجد، ارتش و ..‌ شهرهای ما از وضعیت قرمز به زرد و آبی تبدیل شدند مجموعه ای از دستگاه های مردمی و دولتی و با اجرای طرح شهید سلیمانی تلاش کردند و اثرگذارهم بود که باید این دستاورد را حفظ کنیم .

شاهرخی با اشاره به ضرورت عدم حضور در اجتماعات که موجب انتقال ویروس کرونا می شود تصریح کرد: اجتماعات در آرامستان ها مضر است و اینگونه تجمعات باعث از دست دادن دستاورد مجاهدان در مبارزه با کرونا می شود.

وی خاطرنشان کرد: نارنجی و قرمز شدن شهرها، یعنی تعطیلی کسب و کار آن هم در آستانه پایان سال که اصناف نیازمند داد و ستد هستند؛ تعطیلی کسب و کار و آثار و بیکار شدن جمع زیادی از اقشار کم درآمد مردم به واسطه عدم توجه به دستورات بهداشتی از پیامدهای این چالش پیش رو بوده که باید با هوشمندی و خرد ورزی همانند اسفند ۹۸ مقررات و دستورات ستاد را با مواردی همچون استفاده از ماسک و رعایت فاصله و اصول بهداشتی را در نظر بگیریم.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان  یادآور شد: از آغاز تاکنون جمع زیادی از اصناف و طبقات مختلف مردم از دنیا رفتند و برخی در استان شناخته شده بودند ولی یک اعلامیه ندادند و مراسم ها را به صورت شخصی برگزار کردند و اظهار تسلیت تلفنی را به منزله حضور اعلام کردند و نتیجه این همراهی ها را با یاری خدا در وضعیت زرد و آبی شهرها شاهد هستیم.

وی تاکید کرد: کسی که محبت امیرمومنان(ع) را بر دل دارد باارزش است اما محبت تنها کافی نیست، تبعیت و پیروی کردن از راه و سیره امیرمومنان(ع) نیاز است؛ امیر مومنان(ع) بر قله فضیلت ها ایستاده است و جهت حرکت ما باید به سمت قله فضیلت باشد.

شاهرخی تصریح کرد: بدزبانی و بدکرداری ها در مسیر قله فضیلت حضرت علی(ع) نیست؛ مردم و مسئولان هدف حضرت علی(ع) را دنبال کنند و حرکت باید به سمت قله ای باشد که امیرمومنان(ع) آنجا ایستاده است.

وی خاطرنشان کرد: همه کسانی که در جمهوری اسلامی مسئولیت دارند باید فاصله خود را با رفتار علوی کم کنیم چراکه ما شیعه امیر مومنان(ع) هستیم و در حکومتی قرار داریم که پرچم حکومت ما را با پرچم امیر مومنان(ع) میشناسند پس باید در این مسیر حرکت کنیم و اولین گام در این راه دوری از اشرافی گری است. اشرافی گری یک نوع ضعف است و برای مسئولان کشور ممنوع و ضعف آن بیش تر است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان اظهار داشت: سیره علوی این است که همه ما خصوصا جوانان انقلابی و شخصیت هایی که در پیروزی ۲۲ بهمن ۵۷ بودند و آن هایی که ۸ سال در نبرد جبهه حق و باطل بودند و بعد از آن ایستادند، در فضای مجازی نباید با هم گفتگو کنیم، گفتگویی که جنبه بگو مگو دارد، رسانه ها را محل جدال و نزاع با یک دیگر قرار ندهیم و روش امامین انقلاب در پیش بگیریم اگر اختلاف سلیقه ای داریم در مجالس خصوصی مسائل را با هم درمیان بگذاریم و گفتگو کنیم.

وی افزود: امروز نیاز به انسجام و وحدت ملی داریم بعد از ۴۲ سال و کسب تجارب گوناگون بایستی راه گفتگو را از مجرای صحیح خودش انتخاب کنیم که مساله تقواست.

انتهای پیام/