شاکرمی گفت: ۱۸۸ زندانی جرائم غیر عمد از ابتدای سال جاری تاکنون از زندان آزاد شدند و تلاش می شود با مشارکت خیرین تعدادی دیگر از زندانیان همزمان با سال جدید آزاد شوند.

توکل شاکرمی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: امسال ۱۸۸ زندانی جرائم غیر عمد با بدهی ۲۴ میلیارد تومان از زندان های استان آزاد شدند که از این تعداد ۱۸۱ نفر مرد و هفت نفر زن بوده اند.

وی افزود: با رایزینی و صلح و سازش های انجام شده از مبلغ ۲۴ میلیارد تومان بدهی، شش میلیارد و ۵۰۰ هزار تومان گذشت شاکی و رضایت آنها بوده و مابقی از طریق مشارکت خیرین و تسهیلات پرداخت شده است.

مدیرعامل ستاد دیه لرستان با اشاره به کمک مومنانه تصریح کرد: در دهه فجر امسال در قالب کمک مومنانه ۴۲ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد با بدهی یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از زندان آزاد شدند.

شاکرمی با بیان اینکه هم اکنون ۲۳۴ زندانی جرائم غیر عمد در استان وجود دارد، عنوان کرد: از این تعداد ۱۵ نفر بدهکار دیه، ۲۰۵ نفر بدهکار مالی، هفت نفر نیز بدهکار مهریه و هفت نفر بدهکار نفقه هستند.

وی بیان کرد: با توجه به فرا رسیدن سال جدید، با خیرین رایزنی هایی صورت گرفته که با همت و مشارکت خیرین و ستاد دیه بتوانیم تعدادی دیگر از زندانیان جرائم غیر عمد را تا پایان سال آزاد کنیم تا این افراد در آستانه سال جدید در کنار خانواده باشند.

مدیر عامل ستاد دیه لرستان خاطرنشان کرد: خیرین به هر میزان که توانایی و تمایل دارند می توانند برای آزادی زندانیان اقدام نمایند که با جمع آوری کمک ها می توان تعدادی زندانی را آزاد کرد تا به آغوش خانواده بازگردند.

انتهای پیام/