جهانیان از قرنطینه شدن روستای «گاوبازه» دلفان به دلیل ابتلای ۲۰ نفر به کرونا در این روستا خبر داد.

یوسف رضا جهانیان در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک با اشاره به وضعیت کرونا در روستاهای بخش خاوه، اظهار داشت: با توجه به تست‌های صورت گرفته، تعداد مبتلایان مثبت کرونایی در روستای «گاوبازه» به ۲۵ مورد رسید و در حال حاضر حال هیچ‌کدام وخیم نیست.

وی با اشاره به اینکه غربالگری این روستا در حال انجام است، افزود: با هماهنگی‌های صورت گرفته روستای گاوبازه به‌عنوان یکی از کانون‌های ویروس کرونا، از امروز قرنطینه خواهد شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان دلفان عنوان کرد: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته، پک های بهداشتی و مواد غذایی موردنیاز مردم با همکاری سپاه و بسیج بین مردم توزیع خواهد شد.

وی تصریح کرد: پیشنهاد تعطیلی مدارس روستایی در خاوه را دادیم و هم‌اکنون با توجه به وضعیت پیش‌آمده ضرورت دارد مدارس و مساجد در این منطقه تعطیل شوند.

جهانیان گفت: خوشبختانه تا امروز هیچ مورد بستری حادی در بیمارستان نداریم و ضرورت دارد تا مردم همچنان خطر ابتلا به کرونا را جدی بگیرند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان دلفان با اشاره به اینکه مردم مراسم عزا و عروسی را محدود کرده و از هرگونه تجمع خودداری نمایند، بیان کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری و استفاده از ماسک همچنان مؤثرترین راه‌های جلوگیری از شیوع ویروس کرونا هستند که امیدواریم مردم با درک شرایط موجود این موارد را رعایت نمایند.

انتهای پیام/