امام جمعه الیگودرز گفت: محدودیت‌های کرونایی در شهرستان الیگودرز اعمال و از ظرفیت رسانه‌ها برای آگاه‌سازی‌ مردم بهره گیری شود.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام مهدی سرلک امام‌جمعه الیگودرز در جلسه ستاد مدیریت بحران کرونا الیگودرز اظهار داشت: رعایت نکردن دستورالعمل‌های کرونایی، یعنی تعطیلی کسب‌وکارها و تکرار غمنامه دردآور ضرر مردم است، لذا باید از همه ظرفیت‌ها برای پیشگیری و اطلاع‌رسانی مجدد به مردم استفاده کنیم.

وی به‌ضرورت عدم برگزاری مراسمات عزا و عروسی که با تجمعات زیاد همراه است، افزود: بافرهنگ سازی و استفاده از ظرفیت رسانه‌ها به آگاه‌سازی مطلوب مردم در جامعه بپردازیم.

ماشاءالله نعمتی فرماندار الیگودرز در این جلسه به جلوگیری از مراسم‌های عزا و عروسی با تجمعات زیاد، نظارت دقیق بر بازار و مکان‌هایی که خدمات ارائه می‌کنند، عدم حضور مدیران در ترحیم و عزاداری‌ها، برگزار نشدن کلاس‌های غیرضروری، بررسی راهکارهای جلوگیری از کوچ زودهنگام عشایر و تشکیل ستاد مدیریت کرونا در سطح بخش‌ها تأکید کرد.

سرهنگ محمد برامکی فرمانده سپاه ناحیه الیگودرز با اشاره به اجرای طرح شهید سلیمانی در شهرستان اظهار داشت: سه کمیته مراقبت، نظارت و حمایت با جدیت به وظیفه خود عمل می‌کنند، اما متأسفانه سطح حساسیت مردم کم شده که خطر بزرگی در راستای گسترش مجدد این بیماری است.

حسین صالحی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان الیگودرز در این جلسه اظهار داشت: با توجه به تردد زیاد مردم از استان خوزستان به این شهرستان باید برای ورود و خروج آن‌ها محدودیت‌های لازم اعمال شود.

وی افزود: با توجه به فعالیت مداحان درصورتی‌که افراد حاضر در مراسم بیش از تعداد اعلام‌شده باشد با آن‌ها برخورد قانونی خواهد شد.

انتهای پیام/