نعمتی با اشاره به‌ضرورت حمایت ویژه کمیته امداد از خانواده معتادان گفت: اجرای برنامه‌های فرهنگی ماندگار، در مبارزه با اعتیاد تأثیرگذار است.

به گزارش سفیرافلاک، ماشاءالله نعمتی عصر امروز در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر الیگودرز، اظهار داشت: سالیان زیادی است که دولت‌ها هزینه هنگفتی را صرف مبارزه با معضل اعتیاد کردند، اما به دلیل وضعیت منطقه‌ای و همسایه‌ای که مرکز تولید مواد مخدر است نه‌تنها موفقیت نداشتیم بلکه افزایش هم داشته‌ایم، بایستی در دستورالعمل‌ها و برنامه‌های مبارزه با این معضل اجتماعی تجدیدنظر شود.

وی افزود: باید با استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها و تهیه طرح دانشگاهی، بهره‌گیری از شخصیت‌های دانشگاهی و فرهنگی، از طرح‌های مدیریتی به‌عنوان نقشه راه استفاده کرد و در کنترل بیشتر محل‌های آلوده، نظارت بر مراکز و کمپ‌های ترک اعتیاد، نظارت بیشتر بر مراکز جمع‌آوری ضایعات سطح شهر و…فعال بود.

فرماندار الیگودرز با اشاره به‌ضرورت حمایت ویژه کمیته امداد از خانواده معتادان، عنوان کرد: بخشداران همکاری لازم را با نیروی انتظامی و استفاده از افراد بانفوذ برای جلوگیری از کاشت مواد مخدر مانند «گل» را داشته باشند.

اجرای برنامه‌های فرهنگی ماندگار، در مبارزه با اعتیاد تأثیرگذار است

محمد برامکی فرمانده سپاه الیگودرز در این جلسه اظهار داشت: ساماندهی گلزار شهدا و جمع‌آوری معتادین که در این مکان مقدس رهاشده بودند اقدامی قابل‌تقدیر است.

وی افزود: بایستی برای مبارز و پیشگیری از معضل اعتیاد کارها و برنامه‌های فرهنگی ماندگار و تأثیرگذار اجرا شود.

انتهای پیام/