عزیزی با اشاره به ارسال ۷۰ مقاله به همایش ملی دانشجویان گفت: رتبه دانشگاه لرستان ۱۰ پله ارتقا یافته و با این تلاش ها و رشد علمی، قطعا رتبه دانشگاه ها بهبود می یابد.

به گزارش سفیرافلاک، خسرو عزیزی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با شیوع کرونا تلاش شد تا شرایط و بستر برای حضور مجازی دانشجویان فراهم شود که از اسفند سال گذشته دانشجویان در این فضا به فراگیری دروس پرداختند.

وی با اشاره به تلاش دانشجویان در ایام کرونا افزود: در ابتدای شیوع کرونا که نیاز به محلول ها و مواد ضدعفونی کننده زیاد بود، دانشجویان در تامین مواد ضدعفونی کننده وارد میدان شدند و همگام با پویش جهادی اقداماتی را انجام دادند که علاوه بر این، در راستای ارسال پیام ها و نکات بهداشتی با هدف اطلاع رسانی برنامه هایی را اجرایی نمودند.

رئیس دانشگاه لرستان تصریح کرد: اگرچه در این مدت شرایط برای حضور فیزیکی فراهم نبوده اما برخی از برنامه ها در بستر فضای مجازی برگزار شد و اخیرا یک همایش ملی برگزار و ۷۰ مقاله ارسال شد که هدف اصلی این است که دانشگاه بر مبنای رسالت خود عمل کند.

عزیزی با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در خوابگاه های دانشجویی عنوان کرد: دانشجویانی که نیاز بود برای دروس عملی در خوابگاه ها حضور داشته باشند، به گونه ای برنامه ریزی شد تا مدت زمان حضور آنها در خوابگاه کاهش یابد و شرایط خوابگاه دارای همه دستورالعمل های بهداشتی باشد به طوری که از هشت هزار و ۵۰۰ دانشجوی این دانشگاه در هر ترم حدود ۲۵۰ دانشجو نیاز به خوابگاه و حضور برای دریافت آموزش عملی داشتند.

وی بیان کرد: در ایام کرونا بسته های معیشتی نیز برای خانوارهای نیازمند نیز تهیه و در بین آنها توزیع شد.

رئیس دانشگاه لرستان با اشاره به بسته های اینترنت رایگان گفت: با پیگیر های وزارت علوم برای کل دانشجویان کشور بسته اینترنتی رایگان در نظر گرفته شد و در مهر امسال بالای ۹۸ دانشجویان در کلاسهای مجازی حضور داشتند.

عزیزی عنوان کرد: با توجه به شیوع این بیماری، تنها راه حل برای تدوام آموزشها، مجازی بود که این برنامه تا پایان بیماری ادامه دارد.

وی افزود: آموزش مجازی سبب افت کیفیت آموزش نشده، بلکه تلاش شده تا دروس مانند همان کلاس های حضوری ارائه شود که آزمون ها هم استاندارد بوده البته در کنار همه این موارد، کارهای تحقیقاتی زیادی در راستای کرونا انجام شده است.

رئیس دانشگاه لرستان خاطرنشان کرد: با تلاش های انجام شده و رشد علمی، رتبه دانشگاه طی این سالها ۱۰ پله بهبود یافته و با ادامه این روند، ارتقای رتبه دانشگاه دور از انتظار نیست.

انتهای پیام/