میردریکوند گفت: ۶۷ هکتار از اراضی کشاورزی تصرف شده در لرستان آزادسازی شد.

به گزارش سفیر افلاک، بهرام میر دریکوند در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به استناد ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی هر گونه تغییر کاربری در اراضی زراعی و باغی جرم محسوب شده و با خاطیان امر بر اساس قانون برخورد قضایی صورت می گیرد.

وی افزود: در همین راستا با پایش حدود ١٢۶ هزار کیلومتر در سطح استان،  ۷۰۰ مورد تغییر کاربری غیرمجاز در استان شناسایی شد که درنتیجه ۳۰۲ مورد قلع و قمع انجام و ۶۷ هکتار از اراضی زراعی و باغی آزادسازی شده‌ است.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی لرستان تصریح کرد: همچنین بر اساس احکام صادره قضایی ١٠ مورد پس از  صدور حکم با همکاری نیروی انتظامی قلع و قمع و  میزان سه هزار مترمربع از اراضی آزاد سازی شده است.

میردریکوند عنوان کرد: به دنبال گشت زنی های امور اراضی با صدور اخطار به افرادی که ناآگاهانه یا آگاهانه اقدام به تخریب امور اراضی به ویژه در اطراف روستاها و حاشیه‌ها داشته‌اند ۲۹۲ مورد نیز توقف عملیات صادر شده است.

وی بیان کرد: از  هم استانیها تقاضا داریم در صورت مشاهده هرگونه تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی استان حتماً به سامانه ۱۳۱ گزارش دهند و شهروندان قبل از خرید هر گونه زمین کشاورزی استعلامات قانونی لازم را انجام دهند.

انتهای پیام/