خادمی گفت: با توجه به همسایگی با استان خوزستان احتمال ورود ویروس جهش یافته موسوم به کرونای انگلیسی به لرستان زیاد است.

به گزارش سفیرافلاک، سید موسی خادمی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت: روند بیماری در استان تا حد زیادی کنترل شده ولی به دلیل همسایگی با استان خوزستان و رشد بی سابقه کرونا، احتمال ورود ویروس جهش یافته موسوم به کرونای انگلیسی به لرستان زیاد است.

وی افزود: با در نظر گرفتن ارتباط وسیعی که بین لرستان و خوزستان وجود دارد، مسئولان و مردم نسبت به کنترل ورود و خروج ها به این استان توجه ویژه داشته باشند و هم استانی ها در صورت امکان از تردد به سمت خوزستان تا اطلاع ثانوی خودداری نمایند.

استاندار لرستان تصریح کرد: مردم در صورت مشاهده موارد مشکوک ویروس کرونای انگلیسی با مراجعه به مراکز درمانی و اطلاع رسانی به موقع نسبت به انجام تست از خود و اطرافیان اقدام کنند زیرا بهترین روش برای مقابله با این ویروس اقدام سریع برای پیشگیری از انتشار گسترده بیماری است.

خادمی با اشاره به مشارکت مردم برای مقابله با کرونا گفت: متأسفانه تعدادی از شهرهای استان با تغییر وضعیت آبی به رنگ زرد تبدیل شده اند که اکنون می توان لرستان را در وضعیت زرد کرونا اعلام کرد و نیاز است شهروندان دستورالعمل های بهداشتی را بیش از گذشته رعایت کنند.

انتهای پیام/