فتایی گفت: در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی دو طرح «هر مطب یک کتابخانه» و «هر نهال یک کتاب» در خرم‌آباد اجرا می‌شود.


به گزارش سفیر افلاک احمد حسین فتایی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای گسترش و ترویج فرهنگ مطالعه در شهر خرم‌آباد و همچنین اجرای طرح‌های نوآورانه، طرح هر مطب یک کتابخانه با همکاری این اداره کل، انتشارات هاویر، دانشگاه علوم پزشکی لرستان و سازمان نظام پزشکی خرم‌آباد در مطب‌های شهر خرم‌آباد و همچنین بیمارستان‌های دولتی و خصوصی خرم‌آباد آغاز به کار کرد.

وی افزود: هدف از اجرای این طرح استفاده از همه ظرفیت‌ها در جهت ارتقاء سطح دسترسی عموم به کتاب و افزایش میانگین سرانه مطالعه در جامعه است که فراهم آوردن امکانات لازم در راستای تحقق آن مستلزم استفاده از ظرفیت بخش‌های مختلف ازجمله هم‌افزایی دستگاه‌های فرهنگی و مشارکت بخش خصوصی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان تصریح کرد: دومین طرحی که در این حوزه اجرایی می‌شود طرح  هر نهال یک درخت است که همکاری  این اداره کل، اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان و انتشارات هاویر به مناسبت روز درختکاری در شهر خرم‌آباد برگزار می‌شود.

فتایی عنوان کرد: این طرح با مشارکت اقشار مردمی و جمعی از مسئولین استان با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/