برنا گفت: با توجه به اینکه سرانه استاندارد فضای سبز به ازای هر نفر ۱۵ متر مربع تعریف شده اما سرانه فضای سبز استان از استاندارد کمتر است.

الهام برنا در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: همه شهرها موظف هستند که سرانه فضای سبز را به ازای هر نفر ۱۵ متر مربع برسانند که در راستای این استاندارد، توسعه کمربند سبز در نظر گرفته شد.

وی افزود: نیاز است ۱۵ کیلومتر ورودی شهرها درختکاری شود و احیای کمربند سبز صورت گیرد که در این زمینه مهلتی در نظر گرفته شده تا مسکن و شهرسازی، بخش هایی را که برای فضای سبز نیاز است بدون معارض در اختیار شهرداری قرار دهد.

معاون محیط زیست لرستان با اشاره به اینکه کمربند سبز مانع از زمین خواری و کوه خواری می شود، تصریح کرد: با اجرای کمربند سبز از ساخت و سازهای غیر مجاز جلوگیری می شود و علاوه بر اینکه در تلطیف هوا نقش موثری دارند، در زیبایی شهری نیز می توانند اثرگذار باشند.

برنا گفت: از دیگر مزیت های کمربند سبز با کاشت درختان، جلوگیری از سیلاب های ویرانگر بوده که نیاز است این مهم در دستور کار همه شهرها قرار گیرد.

وی بیان کرد: سرانه فضای سبز هیچ یک از شهرهای استان متناسب با فضای سبز استاندارد نیست به طوری که این سرانه در شهرها مختلف است و از سه متر تا ۱۴ متر وجود دارد.

معاون محیط زیست لرستان اظهار داشت: فضای سبز مد نظر برای کمربند سبز، فضای سبزی است که مشجر باشد و نیاز است که نسبت به احیای کمربند سبز در همه شهرها اقدامات اساسی صورت گیرد.

انتهای پیام/