رئیس مجلس گفت: طرح تمامی پیشنهادات نمایندگان در جلسه علنی امکان‌پذیر نیست و معاونت قوانین نیز درباره وارد بودن یا وارد نبودن برخی موارد اظهارنظر کرده است.

به گزارش سفیرافلاک، خلیل بهروزی فر نماینده مردم فومن در مجلس در نشست علنی نوبت امروز (سه‌شنبه ۱۲اسفند ) قوه مقننه و در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، در تذکری با استناد به بند (۱۱) ماده (۲۲) قانون آیین‌نامه داخلی مجلس درباره ضرورت حفظ شأن و منزلت مجلس و دفاع از جایگاه قانونی نمایندگان گفت: طی روزهای اخیر با حذف پیشنهادات نمایندگان از سوی هیئت رئیسه مجلس روبرو بوده‌ایم لذا طبق آیین‌نامه باید اجازه دهیم پیشنهادات نمایندگان مطرح و در صحن علنی درباره خلاف قانون بودن آن تشخیص داده شود.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر گفت: طرح تمامی پیشنهادات نمایندگان در جلسه علنی امکان‌پذیر نیست و معاونت قوانین نیز درباره وارد بودن یا وارد نبودن برخی موارد اظهارنظر کرده که در سیستم نیز ثبت شده است لذا علت عدم طرح این پیشنهادات در صحن، همین موضوع است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به آیین‌نامه مجلس خاطر نشان کرد: طبق قانون آیین‌نامه زمانی که اصلاح کل و یا رفع ابهام درباره برخی موارد صورت می‌گیرد، نمی‌توان بعد از آن اصلاحات جز را مطرح کرد.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم