زرینجویی گفت: در پی تفاهم نامه بنیاد شهید و استانداری مبنی بر اشتغال ۲۵۰۰ نفر از فرزندان ایثارگران در لرستان اما تاکنون این طرح به نتیجه نرسیده است.

به گزارش سفیرافلاک، محمود زرینجویی صبح امروز در جلسه کارگروه اشتغال استان لرستان اظهار داشت: در مرداد ماه امسال و در پی سفر اوحدی به استان لرستان، در راستای اجرای قوانین مربوط به ایثارگران تفاهم نامه ای بین بنیاد شهید و استانداری منعقد شد.

وی افزود: در همین زمینه، تفاهم نامه اشتغال لرستان برای اشتغال دو هزار و ۵۰۰ نفر از فرزندان ایثارگران جویای کار منعقد شد که بنیاد شهید تعهدات خود را مبنی بر شناسایی و لیست آمار و اطلاعات در اختیار دستگاه ها قرار دهد و وظایف دستگاه ها نیز مشخص گردید.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان با اشاره به عدم تحقق این برنامه تصریح کرد: پس از گذشت هفت ماه از این تفاهم نامه، هنوز نتیجه ممکن حاصل نشده است و با توجه به اینکه هم اکنون بیش از شش هزار و ۸۰۰ نفر از ایثارگران مشمول اشتغال در استان، بیکار هستند و بیش از ۶۰ درصد این افراد مدرک دانشگاهی دارند اما این طرح تحقق نیافته است.

زرینجویی عنوان کرد: این قانون به حق است و نسبت به رعایت سهمیه ۳۰ درصد ایثارگران باید رخ می داد که تاکنون در استان چیزی تحقق نیافته است.

وی خاطرنشان کرد: در راستای اجرای این طرح استان های دیگر تا ۵۰ درصد هم پیشرفت داشتند هم در تفاهم نامه و هم در تامین مسکن ایثارگران که ضروری اقداماتی در این راستا صورت گیرد.

انتهای پیام/