کرم وند گفت: خانه تکانی، مصرف آب را ۳۵ درصد افزایش می دهد که ضروری است شهروندان با توجه به وضعیت کرونا، در مصرف آب صرفه جویی کنند.

حمیدرضا کرموند در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: هر ساله در نیمه دوم اسفند ماه با آغاز خانه تکانی، مصرف آب به شدت افزایش می یابد و گاهی به بیش از ۴۰ درصد می رسد.

وی افزود: افزایش بیش از اندازه از آب سبب فشار به شبکه آب شده که با توجه به شرایط کرونا و اینکه لازمه بهداشتی در جلوگیری از شیوع این بیماری، شستشوی مرتب دستهاست، نیاز است که شهروندان در ایام خانه تکانی مصرف آب را مدیریت کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان با اشاره به افزایش مصرف آب در لرستان تصریح کرد: خانه تکانی هر ساله مصرف آب را در استان ۳۵ درصد افزایش می دهد که صرفه جویی و خودداری از شست و شوهای غیر ضروری در این ایام لازم است.

کرم وند با بیان اینکه بین ۳۰ تا ۴۰ درصد از مشترکان در استان پرمصرف هستند، گفت: در راستای اجرای طرح آب امید و رایگان شدن هزینه آب برای برخی از مشترکین کم مصرف، در استان تاکنون حدود ۱۰ درصد از مشترکین کم مصرف شناخته شده اند که نیاز است مصرف آب مدیریت شود.

وی بیان کرد: شست و شوی خودرو و فرشها با آب شرب و همچنین استفاده های دیگر از آب شرب سبب می شود تا در این ایام مصرف آب افزایش یابد و در برخی از مناطق، مشترکین با افت فشار همراه شوند که صرفه جویی و به اندازه مصرف کردن در این روزهای کرونایی بسیار اهمیت دارد.

انتهای پیام/