عبدالهی گفت: استفاده از ظرفیت های استان، آینده روشنی را به دنبال دارد و می توان با استفاده از این پتانسیل ها در جهت توسعه استفاده کرد.

به گزارش سفیر افلاک اسد عبدالهی در مراسم تکریم و معارفه رئیس سازمان صمت لرستان اظهار داشت: در استان لرستان در حوزه صنعت، اقدامات خوبی انجام شده و بخشی از آنها نیز نیمه تمام مانده و مردم انتظار دارند که پروژه ها به سرانجام برسند.

وی با انتقاد از عدم توجه و پیشرفت صنایع تولیدی استان در سطح کلان افزود: در این حوزه کارهای زیادی انجام نشده و با توجه به ضعیف بودن بخش خصوصی بومی نیز متاسفانه موفق عمل نشده و حتی بخش خصوصی غیر بومی نیز به دلیل مشکلاتی متوقف شده است که مشکلات کارخانه لاستیک سازی خرم آباد، فولاد ازنا و منطقه اقتصادی ویژه بروجرد بخشی از نمونه های این حوزه است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان تصریح کرد: البته در کنار این مسائل اقدامات و طرح ها خوبی مانند کشت و صنعت لرستان انجام شده، همچنین بروز رسانی تجهیزات کارخانه نساجی بروجرد و ایجاد اشتغال برای هزار نفر نمونه ای از موفقیت های صنعتی در استان است.

عبدالهی عنوان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی اگر در زمینه ی کالاهای اساسی کمبودی احساس شود همه دستگاههای مرتبط با همکاری و انسجام ورود کرده و در جهت رفع مشکل اقدام می کنند.

وی بیان کرد: علیرغم تحریم های ظالمانه استکبار و شیوع بیماری کرونا و همچنین سیل ویرانگر ۹۸ در لرستان توانسته ایم از مراحل سخت عبور کنیم اما در مجموع پیش بینی ما نسبت به آینده لرستان مثبت است زیرا این استان با داشتن ظرفیت های منابع آب فراوان، خاک حاصلخیز و پوشش گیاهی همراه است.

انتهای پیام/