شهیدی گفت: ثبت جهانی دریاچه گهر در دستور کار است که به تدریج این موضوع  گسترش خواهد یافت.

به گزارش سفیرافلاک، علیرضا شهیدی در مراسم تودیع و معارفه رئیس صمت لرستان اظهار داشت: اکتشاف سیستماتیک از سال ۱۴۰۰ در کشور آغاز می‌شود و همچنین در رابطه با بحث ژئوپارک ها سازمان زمین شناسی در گذشته فعالیت های خوبی در سطح ملی انجام داده است.

وی افزود: بعد از کسب تجریه ثبت جهانی ژئو پارک جزیره قشم، تلاش شد تا در کلیه مناطق ایران که این پتانسیل وجود دارد فعالیت افزایش یابد و بالغ بر ۳۰ منطقه در کشور شناسایی شده و در چند منطقه به طور ویژه فعالیت هایی صورت گرفته که امیدواریم به زودی آنها را علی رغم سختی موضوع، ثبت جهانی کنیم.

معاون وزیر و رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات با اشاره به جاذبه های دیدنی تصریح کرد: با توجه به جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و گردشگری و پدیده های منحصر به فرد زمین‌شناسی در استان لرستان، ثبت جهانی دریاچه گهر در دستور کار است که به تدریج این موضوع  گسترش خواهد یافت.

شهیدی با اشاره به اینکه سازمان زمین شناسی بحث شناسایی را انجام می‌دهد گفت: اکتشافات سیستماتیک از سال ۱۴۰۰ در کشور و استان لرستان که پتانسیل بالایی دارد آغاز خواهد شد البته لرستان در منطقه خاصی از زمین شناسی قرار گرفته و همواره تحت تاثیرات مخاطرات خاصی قرار دارد که می توان به جاری شدن سیل در سال گذشته، زلزله، فرو نشست، گرد و غبار و… اشاره کرد که توسط سازمان زمین شناسی مطالعات به صورت ملی انجام می شود.

در این مراسم بهزاد منصوری به عنوان رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان معارفه و از زحمات آقای بختیار رازانی تجلیل شد.

انتهای