حجت‌الاسلام طهماسبی با بیان اینکه حفظ درختان و جنگل‌ها برای حیات بشری ضروری است، گفت: عمده آتش‌سوزی‌ جنگلها عمدی است که بایستی با متخلفان در این زمینه برخورد قاطعی صورت گیرد.

حجت‌الاسلام ابراهیم طهماسبی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک اشاره به‌ضرورت حفظ درختان و جنگل‌ها برای حیات بشری، اظهار داشت: مسئولان ذی‌ربط بایستی برای رفع آفت درختان بلوط این منطقه تمهیدات لازم را داشته باشند، یکی از مهم‌ترین راه تقویت، حفظ و نگهداری آنان کاشت دانه بلوط در خاک است.

وی با اشاره به آتش‌سوزی هرساله درختان در فصل‌های گرم سال افزود: عمده این آتش‌سوزی‌ها عمدی است بایستی با متخلفان در این زمینه برخورد قاطعی صورت گیرد.

امام‌جمعه کوهدشت عنوان کرد: مسئولان بایستی در تجهیز شهرستان به دستگاه‌های موردنیاز بحران آتش‌سوزی‌ها اقدام کرده و آموزش‌هایی نیز در این راستا برای مردم داشته باشند.

وی تصریح کرد: امیدواریم انجمن‌های مردم‌نهاد و عموم مردم طبیعت دوست در راستای حمایت و کمک به حفظ و افزایش درختان بلوط برای انتقال این سرمایه الهی به نسل‌های بعدی کوشا باشند و با انجام برنامه‌هایی به کاشت نهال در مناطق مختلف اقدام کنند.

انتهای پیام/