حجت الاسلام شاهرخی گفت: امروز قدرت های بزرگ مادی دنیا ایران اسلامی شرافتمند و عزتمند را مانعی بزرگ برای اهداف شوم خود دانسته چون ما به هر میزان به احکام الهی عمل کردیم به همان میزان از عزت و شرافت برخوردار شدیم و آنجایی که از آموزه های اسلام فاصله گرفتیم دچار آسیب شدیم.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام سید احمد رضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته خرم آباد، با اشاره به روایتی از حضرت امام موسی کاظم (ع) که فرمودند”بهشتی که خداوند متقین و مردم را به آن وعده داده است با تقوای الهی میسر است”، اظهار داشت: اهل فضیلت بودن، بیان درست سخن، چشم بستن از حرام، گوش دادن به علم نافع،دوری از آرزوی های طولانی و دراز، بزرگ شمردن خداوند و کوچک دانستن غیر خدا از ویژگی های متقین است.

وی با اشاره به مبعث حضرت رسول اکرم (ص) در روز پنج شنبه، بیست و هفتم ماه رجب افزود: عید مبعث، دعوت مردم به تربیت اخلاقی و فضایل اخلاقی است، فضایل اخلاقی در هر جامعه حاکم شود سبب سلامت جامعه بشری شده و امروز جامعه بشری و امت اسلامی ایران اسلامی به این تربیت اخلاقی نیازمند است تربیتی که جامعه اسلامی را به قله های دینی، اسلامی و انسانی می رساند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان عنوان کرد: عدالت، صداقت شجاعت، عفت، پاکدامنی، حیا، مساوات، انفاق، کمک های مومنانه، برادری، اخوت اسلامی و دست گیری از یکدیگر موجب شرافت و عزت شده و این موارد نیاز جوامع بشری و امت اسلامی است و ما باید ضمن حرکت به سمت قله دینی و اسلامی از رذیلت های حرص، طمع،جهالت، دنیا طلبی، اشرافی گری، حسادت و سو ظن به یکدیگر دور شویم.

شاهرخی خاطرنشان کرد: دومین پیام مبعث حضرت رسول اکرم(ص) تربیت قانونی است، به طوری که به احکام و آموزه های الهی عمل شود چراکه لفاظی و سخن وری بدون عمل موجب حاکم شدن دشمن بیرون و درون بر ما می شود.

وی تصریح کرد: امروز قدرت های بزرگ مادی دنیا ایران اسلامی شرافتمند و عزتمند را مانعی بزرگ برای اهداف شوم خود دانسته چون ما به هر میزان به احکام الهی عمل کردیم به همان میزان از عزت و شرافت برخوردار شدیم و آنجایی که از آموزه های اسلام فاصله گرفتیم دچار آسیب شدیم.

امام جمعه خرم آباد بیان کرد: عملیات خیبر در سوم اسفند سال ۶۲ با ورود رزمندگان اسلام انجام شد؛ در همین عملیات خیبر و بدر شهدای بزرگی هم تقدیم تداوم انقلاب شد که برخی از سرداران شهید لرستان هم در این عملیات ها حضور داشتند.

شاهرخی تاکید کرد: همین جانفشانی ها همراه با اصول علمی و نظامی و نوآوری ها و ابداعات که در تاریخ جنگ جهانی بی نظیر بود و همچنین اتکا به خودباوری و اصل راهگشا ما می توانیم و قوی هستیم سبب شد نیروهای مسلح از جهت بازدارندگی دفاعی به حدی برسند که رهبری با اتکا به نیروهای جوان و مسلح بگویند دوران بزن و در رو تمام شده است اگر یکی بزنید ۱۰ تا می خورید.

وی با بیان اینکه آرمان و ارزش شهیدان را با صلابت و استحکام دنبال می کنیم یادآور شد: امروز اگر نقطه ای در سوریه بمباران می شود محور مقاومت در زمین و دریا آن را پاسخ می دهد، این عزت و شرافتمندی جمهوری اسلامی ایران و محور مقاومت امتدادش به اتکا به خداوند، خودباوری، نوآوری و ابداعاتی که در عملیات های بدر و خیبر صورت گرفت برمی گردد و امروز ادامه دارد.

شاهرخی با اشاره به احادیت و روایات و آیات قرآن پیرامون ارزش و اهمیت درخت کاری اذعان داشت:
استان ما از مواهب خدادادی طبیعی،جنگل ها، مراتع و درختان بلوط برخوردار بوده ضمن اینکه در داخل تمام شهرهای استان هم فضای سبز وجود دارد البته نیاز است این فضای سبز افزایش پیدا کند و در حفظ درختان کوشا باشیم.

وی افزود: آسیب زدن به درختان جان انسان ها را به خطر می اندازد ضروری است که برای حفظ جنگل و فضای سبز برنامه های مدون چندین ساله داشته باشیم از دانش اهل فن و گروه های مردمی متخصص و پرتلاش در توسعه محیط زیست، جنگل ها، مراتع و فضای سبز استفاده کنیم و مانع فعالیت ویژه خوارانی شویم که زمین خواری می کنند و از حقوق کشاورزان دفاع کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان اظهار داشت: انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در خرداد ماه سال ۱۴۰۰ بیش از گذشته دارای اهمیت است و از سرنوشت سازترین انتخابات در چهار دهه گذشته است جمهوری اسلامی ایران بر پایه رای مردم گذاشته شده است و همه برای مشارکت حداکثری تلاش کنیم چراکه انتخابات رای به سیستم سیاسی کشور است.

وی گفت: امروز نیاز نمایان در استان ما، اشتغال پایدار برای جوانان است که در سطح کلان و در سطح استان و بیش از گذشته باید در دستور کار کمیته امداد قرار بگیرد.

انتهای پیام/