حجت الاسلام شاهرخی گفت: حفاظت و توسعه پوشش گیاهی و درختکاری ضروری است و نگهداری از جنگل ها به عنوان میراث گذشتگان نیز الزامی می باشد.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی ظهر امروز در مراسم روز درختکاری اظهار داشت: زندگی انسان وابسته به اکسیژن و تنفسی است که انجام می‌دهد که درختکاری در حیات انسان، زندگی و نفس کشیدن انسان بسیار موثر است.

وی با اشاره به اینکه خداوند در آیات قرآن از درخت نامبرده است افزود: خداوند می ‌فرمایند آسمان‌ها، زمین، ستارگان و درختان تسبیح خداوند را به جای می‌آورند و در روایات همچنین پیامبراکرم (ص) می‌فرمایند هر کس درختی بکارد خداوند در بهشت درختی برای او می‌کارد.

نماینده ولی فقیه در لرستان درختکاری را باقیات و صالحات برشمرد و گفت: یکی از مواردی که پس از مرگ انسان جز کارهای نیکو محسوب می‌شود درختکاری است و ما تاثیر درخت و پوشش گیاهی را در زندگی انسان مشاهده می‌کنیم.

شاهرخی بیان کرد: با توجه به وجود منابع طبیعی، پوشش گیاهی و درختکاری که خداوند متعال به استان لرستان تقدیم کرده است، باید در راستای حفظ و توسعه آن تلاش کرد البته طی سال‌های اخیر با توجه به اعتباری که مقام معظم رهبری از صندوق توسعه ملی در اختیار استان‌ها قرار داده‌اند فعالیت‌های بسیار خوبی از جهت درختکاری و آبخیزداری در استان انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: در راستای حفظ محیط زیست و جنگل‌ها باید بسیار تلاش شود زیرا میراث گذشتگان است و از جهت کمیت و کیفیت توسعه یابد.

انتهای پیام/