ائمه جمعه لرستان با اشاره به لشکرکشی دشمنان در فضای مجازی برای دروغ‌پراکنی عنوان کردند: عید مبعث پیامبر اکرم (ص) بی‌شک بزرگ‌ترین روز تاریخ بشر به شمار می رود.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام ابراهیم طهماسبی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کوهدشت، اظهار داشت: گوش دادن و قرائت قرآن هرکدام دارای اهمیت خاصی است، بایستی همواره انسان به انجام آن اهتمام داشته و بینش قرآنی را سرلوحه کار خود قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه عالم سرشار از حقایق است و نباید غافل باشیم، افزود: پیامبر اکرم (ص) بهترین انسان‌ها از ابتدا تا انتهای خلقت بوده و احترام خانه کعبه به برکت وجود ایشان است، ما مدیون پیامبر (ص) و اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) هستیم.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به عزت و حکیم بودن خداوند متعال، عنوان کرد: تمام این هستی به برکت انسان کامل، روزی می‌خورد، دین باید برای خداوند متعال باشد، دینی که انسان را به خدا نزدیک نکند فایده ندارد و به‌مثابه دین بنی‌امیه و جنایتکاران امروز همچون آمریکا، اسرائیل و عربستان است.

وی با اشاره به اینکه قرآن معجزه‌ای بزرگ برای جهان اسلام است، تصریح کرد: این کتاب الهی آخرین نسخه شفابخش است، پیامبر اکرم (ص) با وحی، چیزی را به انسان می‌دهد که نه باعقل و نه با علم نمی‌شود آن رسید.

طهماسبی گفت: پیامبر اکرم (ص) به‌عنوان مربی انسان‌ها با وحی الهی برنامه صحیحی که دین و دنیای مردم را تأمین می‌کند را به جهان ارائه داد.

امام‌جمعه کوهدشت بیان کرد: وحی مسیر اخلاق درست، مروت، زندگی نورانی، در پی عدالت بودن، تربیت صحیح و… را به‌وسیله پیامبر اکرم (ص) به انسان‌ها نمایان کرد.

وی با اشاره به سخنان مهم رهبر معظم انقلاب در جمع اعضای مجلس خبرگان، گفت: عید مبعث پیامبر اکرم (ص) بی‌شک بزرگ‌ترین روز تاریخ بشر بوده و به لحاظ مأموریت الهی و وجود پیامبر اکرم (ص) دارای اهمیت است.

طهماسبی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در طراحی الگوی نهادینه‌سازی مفاهیم ارزشی و عملی، یادآور شد: امام خمینی (ره) با توکل، مقاومت، اخلاص و نترسیدن از استکبار و… پیروزی انقلاب اسلامی را محقق کرد، بایستی این خط را باقوت ادامه داده و بازگو کنیم.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به لشکرکشی دشمنان در فضای مجازی برای دروغ‌پراکنی، گفت: بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در حمله اخیر خود به منطقه بو کمال سوریه اهداف زیادی در سر داشت که با هوشیاری محور مقاومت به اهداف خود نرسید.

وی با اشاره به‌ضرورت رسیدگی و حضور مسئولان در بین مردم، گفت: بایستی بر قیمت‌های بازار توسط ادارات ذی‌ربط، نظارتی هوشمندانه و جدی صورت گیرد و با متخلفین در این راستا برخورد شود.

طهماسبی با انتقاد از حمله برخی افراد به رئیس منابع طبیعی شهرستان، بیان کرد: نباید مطالبات مردمی به خشونت کشیده شود، بایستی مردم از مسیر درست مطالبه خود را بازگو کنند.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به‌ضرورت تداوم انفاق و حمایت از محرومان جامعه توسط افراد صاحب ثروت، گفت: سیاسی بازی و باندبازی برای شهرستان کوهدشت سم بوده و این برگرفته از مشکل فرهنگی است که باید درست شود و تا جایی که می‌توانیم توان خود را برای خدمت به مردم معطوف کنیم.

عید مبعث شریف‌ترین حادثه بشریت تا روز قیامت است

حجت‌الاسلام صمد حافظی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته چگنی اظهار داشت: غافل بودن از مسیر الهی نتیجه‌ای جز خسران و تباهی برای انسان ندارد، بایستی در تمام مراحل زندگی خود همواره به یاد مرگ باشیم.

وی افزود: رسالت کمیته امداد امام خمینی (ره)، خدمت به محرومان جامعه است و توسط این نهاد مقدس کمک‌های ویژه‌ای به لحاظ عمرانی، فرهنگی و… به قشر آسیب‌پذیر در شهرستان چگنی صورت می‌گیرد.

امام‌جمعه چگنی عنوان کرد: جنگل‌ها و منابع طبیعی جز انفال و سرمایه‌های خدادادی هستند بایستی در صیانت از آن‌ها تلاش نمود که به نسل‌های بعدی منتقل شوند.

وی ضمن گرامیداشت سالروز شهادت محمدابراهیم همت، تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های بارز این شهید روحیه انتقادپذیری بود، زمانی که به منبع مین می‌رسیدند این شهید بزرگوار می‌فرمودند: «یا راهی پیدا می‌کنیم یا راهی پیدا بسازیم.»

حافظی با اشاره به اینکه آبروی زمان به شرافت حادثه‌ها است، گفت: عید مبعث پیامبر اکرم (ص) شریف‌ترین حادثه بشریت تا روز قیامت بوده و این فرمایش امامین امت است.

حفظ منابع طبیعی و صیانت از آن توسط مردم ضروری و مورد تأکید قرآن است

حجت‌الاسلام علی سپهوند در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ازنا ضمن گرامیداشت روز درختکاری، اظهار داشت: یکی از شیطنت‌های معاندین نظام این است که فکر می‌کنند نظام و انقلاب اسلامی و امت حزب‌الله تک‌بعدی فکر می‌کنند و توجه ای به محیط‌زیست ندارد درحالی‌که ما مشاهده می‌کنیم در ابتدای انقلاب، اصل ۵۰ قانون اساسی تصریح می‌کند که وظیفه عموم مردم حفاظت از محیط زیست است.

وی با اشاره به اهمیت حفظ منابع طبیعی از دیدگاه قرآن، افزود: حفاظت از ناحیه عموم مردم باید شکل بگیرد و اگرچه حاکمیت وظیفه خاص دارد اما عموم مردم به دستور قرآن و به تبعیت از قانون اساسی و به تأسی از فرمایشات مقام معظم رهبری تکلیف بزرگی بر عهده‌داریم.

امام‌جمعه ازنا با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر مراقبت از منابع طبیعی و جنگل‌ها، عنوان کرد: در این راستا هرسال مشاهده می‌کنیم در روز درختکاری، ایشان اقدام به غرس درخت می‌کنند که اهمیت کار را به مردم نشان دهند.

وی تصریح کرد: در احکام فقهی و دینی داریم که بدون هیچ غرض منطقی و عقلایی به محیط‌زیست آسیب رساندن، تکلیفی بر گردن ما می‌آید که باید درصدد جبران آن کوشش کنیم.

سپهوند بیان کرد: عزم بر این است که منابع ملی، طبیعی و محیط‌زیست در اوج سلامت خود قرار داشته و در این راستا تلاش خود را معطوف بداریم.

امام‌جمعه ازنا خاطرنشان کرد: احسان و نیکوکاری مربوط به یک روز و یک کار نیست بلکه انسان تازنده است و می‌تواند، بایستی در ابعاد مختلف، اگر می‌تواند نواقص و آسیب‌ها و نیازمندی‌های جامعه اسلامی را، برطرف کند و این با انفاق، ایثار، ازخودگذشتگی و حمایت از محرومان جامعه محقق می‌شود.

وی گفت: بایستی در برابر مشکلات ایستادگی کرد و همواره به یاد خداوند متعال بود چراکه روزی دهنده واقعی خداوند متعال است و شادی و نشاط را به جامعه ارزانی می‌دارد.

انتهای پیام/