سرلشکر رضایی گفت: جوی درست کرده اند که نظامی ها می آیند، نفوذی هایی که در پستوی جاسوسی قرار گرفته اند توسط همین نظامی ها دستشان رو می شود، نگران هستند که کشور سر و سامان بگیرد و یا پول های بیت المال برگردد.

به گزارش سفیرافلاک، سرلشکر پاسدار محسن رضایی امشب در جمع مردم بروجرد در مسجد حضرت ولیعصر(عج) اظهار داشت: دو سال از گام دوم انقلاب گذشته و اولین مسئله این است که نگاهی به گام اول داشته باشیم که مهمترین کار برای گام دوم انقلاب چیست و اگر آسیب شناسی نکنیم ممکن است با همان اشتباهات وارد گام دوم انقلاب شویم.

وی با اشاره به دستاوردهای گام اول انقلاب افزود: در گام اول انقلاب دستاوردهای بزرگی داشتیم که رهبری در گام دوم به این دستاوردها به عنوان افتخارات بزرگ نام برد، پیروزی انقلاب و اینکه دین و مردم را امام(ره) وارد سیاست کرد و بازیابی اقتدار از دست رفته ایران طی ۲۰۰ سال از مهمترین دستاوردها بود به طوری که در این ۲۰۰ سال جنگ هایی رخ داد که ایران شکست خورد و به اندازه نصفی از این سرزمین طی دو قرن از کشور جدا شد، در انقلاب اسلامی صدام و ارتش بعثی با پشتیبانی چندین کشور به ایران حمله کردند اما ایستادگی ملت ایران سبب شد هیچ غلطی نکردند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: با پیروزی انقلاب، اقتدار ایران دوباره خیز برداشت و به جایی رسیدم که امروز موشک آمریکا را نشانه می گیریم و با موشک به قلب قدرت بزرگ بین المللی می زنیم.

رضایی عنوان کرد: یک نظام سیاسی به نام جمهوری اسلامی ایران ایجاد شد و از طرف دیگر اقتدار و امنیت بازگشت اما مسئله این است که در کنار عظمت ها، مشکلاتی هم وجود داشته است و باید تلاش کرد تا در گام دوم این مشکلات تکرار نشود، در این سالها در فرهنگ و اقتصاد، دولت ها و مجلس ها نتوانستند آرمان های اقتصاد و فرهنگی را تحقق ببخشند، کوله باری از کارهای فرهنگی و اقتصادی به گام دوم منتقل شده است.

وی بیان کرد: در دهه پنجم انقلاب، دو کار سنگین داریم یکی سالم سازی گذشته و دوم پایه ریزی آینده، دهه پنجم انقلاب متفاوت است و شبیه دهه اول انقلاب است و در هشت سال آینده شرایط مهمی در پیش خواهیم داشت اما بسیاری از دشمنان ما فکر می کنند ایران در اقتصاد تسلیم می شود و یا با ترور دانشمندان و یا نسل آینده از ارزشها فاصله گرفته در حالی که ما وارد شرایطی شدیم که با ایستادگی دشمن را مایوس می کنیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: در زمان امام(ره) لبیک گفتیم و روح جدیدی پیدا کردیم و خودباوری و اعتماد به نفس دوباره برگشت، در گام دوم انقلاب هم باید به رهبری لبیک گفت تا فرهنگ و اقتصاد را بسازیم.

رضایی عنوان کرد: لبیک به رهبر انقلاب، یک انقلاب دیگر است چرا که هم دشمن ما را محاصره اقتصادی کرده و دولتمردانی داشتیم که مسیر را به انحراف کشیدند و امروز چه بلایی به سر بورس وارد کردند، آیا دست هایی در کار نیست؟

وی با اشاره به شرایط بورس اظهار داشت: در مهر ماه سال ۹۸ اتفاقی در بورس شروع شد که دولتمردان ناآگانه دنبال این حرکت راه افتادند و مردم را در این مسیر کشیدند، عده ای سپرده های خود را آوردند که وقتی دیدند ارزش سهام بالا می رود سهام از کارخانجات و شرکت ها خریدند و ارزش از ۱۰۰ هزار به ۵۰۰ هزار رسید و ارزش آنها پنج برابر شد و عده ای از قشر متوسط هم وارد بورس شدند و قیمت سهام بازهم افزایش یافت و حتی قشر محروم هم آمدند و ارزش به ۲۰ برابر رسید اما در میان عده ای آمدند سهامشان را ریختند و ارزش کاهش یافت، در شرایط تحریم اقتصادی باید چنین اتفاقی رخ دهد؟

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: در شرایطی که نفت فروختیم و پول نمی دهند در داخل هم باید چنین اتفاقی رخ دهد؟ نفوذی ها و رانت خواران و بازیگران سیاسی هستند و این باید پاکسازی شود و اقتصاد باید روی ریل خودش برگردد.

رضایی تصریح کرد: گام دوم انقلاب یعنی اقتصاد و فرهنگ را براساس اصول انقلاب پایه ریزی کنیم و مردم باید وارد اقتصاد شوند، نظام بانکداری ما اسلامی نیست و باید اسلامی و ایرانی شود، دین باید وارد فرهنگ شود.

وی با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: اولین دولت گام دوم انقلاب در سال ۱۴۰۰ انتخاب می شود و باید متفاوت باشد، دولت آینده باید کارآمد، قوی و نترس باشد و نباید در برابر آمریکا بترسد، مسئولیت پذیر باشد، باید پاسخگو باشد، اگر بنزین یک شبه گران می شود و مردم معترض هستند اینها کسانی بودند که به مردم بی احترامی کردند و از قبل مردم را توجیه نکردند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: در دهه اول انقلاب همه ما کنار هم بودیم، تکرار دولت های قبل نمی تواند دولت گام دوم انقلاب باشد و باید اقتصاد و بانک، ارز، بورس و یارانه را متوجه شود و اگر اقتدار امام(ره) و رهبری نبود کشور را از دست داده بودیم، اگر روحیه سلحشوری رزمندگان نبود نمی شد در دفاع مقدس پیروز شد و ضروری است دولت مردانه مسئولیت قبول کند و نباید شعار و وعده دهد.

رضایی تصریح کرد: جدیدا جوی درست کردند که نظامی ها می آیند، نظامی های کشور سینه خود را سپر حوادث کردند و معلوم است می ترسند و نفوذی هایی که در پستوی جاسوسی قرار گرفته اند توسط همین نظامی ها دستشان رو می شود، نگران هستند که کشور سر و سامان بگیرد و یا پول های بیت المال برگردد.

وی بیان کرد: دسته دومی که وارد بورس شدند در شهریور ماه که وارد شدند  ۷۰ هزار میلیارد تومان سهام فروختند و ارزشها سقوط کرد، نظامی ها بیایند اجازه نمی دهند ولنگاری رخ دهد، نظامی ها کسانی هستند که حکومت داعش را پایان دادند.

رضایی با اشاره به رسیدگی به معیشت بازنشستگان گفت: بازنشستگان و معلمان قدرت خریدشان کم شده، چقدر وعده دادند.

وی با اشاره به FATF گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام اجازه نمی دهد مصوبه ای باشد که به منافع ملی کشور آسیب بزند.

انتهای پیام/