باقری گفت: ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان معوقات بانکی استان لرستان وصول شد.

به گزارش سفیر افلاک، علی اکبر باقری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تعداد پرونده های تشکیلی اجرای اسناد رسمی استان در ۱۱ ماه سال جاری حدود پنج هزار و ۶۸۰ فقره بوده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۳۳ درصد رشد داشته است.

وی افزود: هفت هزار و ۶۲۲ فقره پرونده اجرا و مختومه شده که نسبت به سال گذشته ۳۸۵ درصد رشد داشته و همچنین میزان وصول معوقات بانکها در سال جاری سه هزار و  ۴۰۰ میلیارد تومان بوده که دارای رشد ۲۶۶ درصد نسبت به سال گذشته است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک لرستان با اشاره به اینکه ۱۰۳ دفاتر ازدواج و طلاق در استان وجود دارد، عنوان کرد: طی ۱۱ ماهه سال جاری ۱۳ هزار و ۷۷۷ ازدواج و سه هزار و ۷۴۷ واقعه طلاق ثبت شده که بر این اساس نسبت تعداد طلاق به کل ازدواج های ثبت شده در استان لرستان ۲۷.۲ درصد است.

باقری بیان کرد: کل عرصه استان لرستان دو هزار و  ۸۰۰ هکتار بوده که دو هزار و ۲۰۰ هکتار آن معادل ۷۸درصد از اراضی استان اراضی ملی است و در سال جاری مساحت ۷۴۰ هزار هکتار از این اراضی که حدود ۴۲ درصد از اراضی ملی استان است، در نقشه کاداستر تثبیت گردیده است.

وی بیان کرد: در این مدت هشت هزار هکتار از اراضی زراعی استان و حدود ۲۰ هزار هکتار اراضی دولتی سایر دستگاه ها تثبیت شده است.

انتهای پیام/