خادمی گفت: ایجاد منطقه ویژه اقتصادی خرم آباد یک امتیاز به منظور جلب و جذب سرمایه گذار در استان لرستان است.

به گزارش سفیر افلاک، سید موسی خادمی در جلسه بررسی ایجاد منطقه ویژه اقتصادی خرم‌آباد اظهار داشت: طرح منطقه ویژه اقتصادی خرم آباد توسط دولت پیشنهاد شده و جزء هشت منطقه ویژه اقتصادی کشور است که پس از تصویب در مجلس شورای اسلامی در مجمع تشخیص مصلحت نظام برای تصویب نهایی قرار دارد.

وی افزود: این طرح در محل شرکت پارسیلون و در زمینی آماده با وسعت لازم و زیرساخت های مورد نیاز در نقطه مناسبی از شهر خرم آباد پیش بینی شده و با توجه به موقعیت جغرافیایی و در دسترس بودن حمل و نقل ترکیبی و نزدیک بودن به فرودگاه و مسیر آزاد راه خرم آباد -اراک و همچنین دسترسی به راه ریلی در آینده، قابلیت تبدیل به بندر خشک و منطقه ویژه اقتصادی را دارد.

استاندار لرستان با اشاره به گستردگی و حجم پروژه، وجود مشکلات و تعیین مدیر عامل برای مناطق ویژه اقتصادی اشاره کرد و گفت: هم اکنون بانک های ملی، سپه، صنعت و معدن و شرکت آتیه دماوند سهامداران اصلی این طرح هستند و در حال حاضر نیازمند معرفی ماهیت این طرح تحت عنوان منطقه ویژه اقتصادی به عنوان یک امتیاز ویژه به منظور جلب و جذب سرمایه گذار در استان لرستان هستیم.

اسد عبدالهی معاون استانداری لرستان نیز در این جلسه عنوان کرد: شرکت پارسیلون سابق خرم‌آباد به عنوان محل پیشنهادی استان برای ایجاد منطقه اقتصادی مطرح شده است که علاوه بر ۲۰۰ هکتار زمین، سایر زیرساخت‌ها مانند راه دسترسی، آب، برق و گاز را نیز داراست.

وی بیان کرد: بانک های متولی شرکت پارسیلون سابق در صورت تصویب این طرح در کنار سایر سرمایه گذاران داخلی و خارجی در ایجاد منطقه اقتصادی خرم آباد مشارکت خواهند کرد که البته با توجه به نزدیکی محل مورد نظر به شهر خرم آباد شرایط زیست محیطی را نیز باید به عنوان یک موضوع مهم لحاظ کنند.

انتهای پیام/