نعمتی گفت: مطالعه و کتاب‌خوانی اصلی‌ترین مؤلفه در پیشرفت جامعه به شمار می‌رود.

به گزارش سفیرافلاک، ماشاالله نعمتی شامگاه دوشنبه در جلسه بررسی مشکلات کتابخانه‌های الیگودرز با اشاره به اینکه نقطه آغازین هر پیشرفتی در جوامع مطالعه و کتاب‌خوانی است، اظهار داشت: با توجه به اینکه فعالیت‌های فرهنگی از گستردگی بالایی برخوردار است، می‌بایست فعالیت‌های مهم حوزه کتاب و کتاب‌خوانی در شهرستان اولویت‌بندی شده تا در جلسات انجمن کتابخانه‌های عمومی در طول سال موردبررسی قرار گیرد.

وی افزود: کتابخانه درجه‌یک این شهرستان در زمینی به مساحت یک هزار و ۷۰۰ مترمربع با زیربنای یک هزار و ۲۰۰ مترمربع بااعتباری بیش از ۴۵ میلیارد ریال به‌زودی افتتاح می‌شود.

فرماندار الیگودرز عنوان کرد: انتظار داریم اعضای انجمن و سایر فرهیختگان شهرستان در راستای رفع موانع و مشکلات کتاب و کتاب‌خوانی، بابیان راهکارهای علمی و عملی در جهت ترویج هرچه بیشتر مطالعه مفید، همکاری داشته باشند.

وی تصریح کرد: کتابخانه درجه‌یک الیگودرز دارای نواقص جزئی است که پیمانکار این پروژه در اسرع وقت نسبت به رفع نواقص جهت افتتاح اقدام نماید.

نعمتی گفت: شهرداری الیگودرز در اولین فرصت نسبت به بهینه شدن معبر نظیر آسفالت، اصلاح و لایروبی کانال دفع فاضلاب جنب کتابخانه اقدام نماید.

فرماندار الیگودرز بیان کرد: شهرداری الیگودرز امسال در دومین پرداختی خود مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال دیگر از سهم نیم درصد از درآمدهای وصولی خود به‌حساب انجمن کتابخانه عمومی شهرستان واریز نمود.

 دومین کتابخانه درجه‌یک لرستان در الیگودرز افتتاح می‌شود

فرشته طهماسبی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان در این جلسه اظهار داشت: متأسفانه لرستان کتابخانه درجه‌یک ندارد و کتابخانه درجه‌یک الیگودرز بعد از بروجرد دومین کتابخانه درجه‌یک در سطح استان است که یک حرکت فرهنگی خوب برای مردم فرهنگ دوست شهرستان الیگودرز به شمار می‌رود.

وی افزود: بایستی در این کتابخانه اقدامات مؤثری نظیر برنامه‌های فرهنگی، نشست‌های تخصصی، کلاس‌های آموزشی انجام بپذیرد تا با همکاری مجمع به هدف نهایی برسیم.

انتهای پیام/