معتمدی گفت: طرح «عید، هنر و داستان» برای دانش آموزان ابتدایی در ایام نوروز اجرا و جایگزین تکالیف نوروزی می شود.

رقیه معتمدی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: از سال ۹۶ پیک های نوروزی برای ایام نوروز دانش آموزان حذف و برنامه جدیدی تحت عنوان عید و داستان آغاز شد که هدف از این برنامه زمینه سازی خلاقیت دانش آموزان و انس با کتاب بود.

وی افزود: امسال با توجه به شرایط شیوع کرونا بستر جدیدی به این طرح اضافه شده و «عید، هنر و داستان» مطرح شده که دانش آموزان ابتدایی علاوه بر محوریت داستان ادبی می توانند در بخش هنری هم فعالیت داشته باشند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش لرستان خاطرنشان کرد: فعالیت هنری در سه بخش عکاسی، نقاشی و فیلم کوتاه است که دانش آموزان می توانند آثار خود را با موضوعات دنیای بدون کرونا و با کرونا، دوست دارم به مدرسه بروم، و مدرسه برای همه کودکان (تشویق به مشارکت مدرسه سازی) در قالب هنری تهیه نمایند.

وی بیان کرد: همچنین در بخش ادبی داستان خوانی، داستان نویسی و داستان گویی است که شرایط لازم با این طرح برای پرورش خلاقیت دانش آموزان، ایجاد یادگیری بیشتر فراهم می شود.

معتمدی با تاکید بر اینکه نباید رتبه بندی در این برنامه صورت گیرد عنوان کرد: این برنامه در سطح همه مدارس برگزار می شود و رتبه بندی برای آن وجود ندارد البته مدیران می توانند بعد از ایام عید در صورت فراهم بودن شرایط، نمایشگاهی از دستاورهای هنری و ادبی دانش آموزان را در فضای مجازی ایجاد نمایند.

وی تصریح کرد: ضروری است که معلمان از ارائه تکلیف برای ایام نوروز دانش آموزان خودداری کنند و این ایام بهترین فرصت برای چند روز استراحت دانش آموزان از فضای مجازی و همچنین تقویت مهارت گفتاری و نوشتاری است.

انتهای پیام/